Öne Çıkanlar Denizli Büyükşehir Belediyesi Barış Manço anıldı hurda çelik Yunan parlamentosu 10 bin litre kaçak içki

Bu haber kez okundu.

Muharrem İnce Tekirdağ’da

Muharrem İnce’nin konuşmasından satırbaşları şöyle;

“Önümüzde bir seçim var ter akıtma seçimi. Sandık görevlileri var ya bu memleketin geleceği onlara teslim onlara. O gün acıkmak, yorulmak yok.”

“Bu ülkede en zor durumda olanlar kimler? Çiftçi mi, esnaf mı, işçi mi? Bunların hiçbiri değil. En zor durumda olan basın… Acıyorum hallerine. Bakın İngiliz, ABD, Japon, Alman  gazetecileri röportaja geliyor. Gelip Türkiye’de bir değişim oluyor galiba deyip benimle konuşmak istiyorlar. Türk medyasına bakıyorum “CHP Muharrem İnce’yi yalnız bıraktı” yazıyor. İnsafsızlar, vizdansızlar… Şu anda burada 20 civarında milletvekili arkadaşım var. Partinin Grup Başkanvekili arabanın içinde yatıyor. Bana getirilen suya sıcak mı soğuk mu diye bakıyorlar. Partinin genel başkan yardımcıları genel merkezden organize etmeye çalışıyorlar. Her akşam sayın genel başkanla konuşuyoruz ‘Aman bir hata yapmayalım. Bu iş bitti. Eksiğimiz gediğimiz nedir onu değerlendiriyoruz. Belkide CHP tarihinde ilk kez yüzdeyüz asılıyor seçime. Ama Muharrem İnce sadece CHP’nin Cumhurbaşkanı olmayacak Muharrem İnce 81 milyonun Cumhurbaşkanı olacak. 4 Mayıs’tan bu yana herkesin Cumhurbaşkanı. Türkiye’yi barıştıracağız. Her gittiğim vilayette üç beş kişi el sallıyorum sallamıyor. Bir tek Hakkari’de herkes el salladı herkes.”

“24 Haziran’dan sonra devlet çiftçi ile barışacak. Devlet esnafla barışacak. Öğrenciyle öğretmenle barışacak. Bugün bir mesaj gördüm. Diyor ki ‘Muharrem İnce sen dedin ki sözleşmeli öğretmenliği kaldıracağız. Performansı kaldıracağız. Hani bir bakan vardı ya ‘Ya işini seçeceksin ya da eşini’ diye böyle bakanları piyasadan kaldıracağız. Sağlıkçılar doktorlar diyor ki, ‘Ya öğretmenlere, astsubaylara, polislere dedin. Bize niye birşey demiyorsun. Değerli doktor arkadaşlarım ben bu ülkenin okullarında fizik anlattım. Benim öğrencilerimden yüzlerce doktor var. Onların en önemli sorunu ne biliyor musunuz? Tükenmişlik sendromu yaşıyorlar. Biz Türkiye’de iş barışı sağlayacağız. O arkadaş diyor ya çılgın projesi varmış. Kamyonları kepçeleri gönderecek çukur açacakmış. Köprü yaptım diyor sen diyor köprü yaptın mı? Birinci köprüyü Demirel yaptı 50 sene önce, ikinci köprüyü Özal yaptı. Üçüncü köprüyü Erdoğan yaptı.  Dördüncü köprüyü de İnce yapar bu kolay iş.  Ama emin ol benim yaptığım köprü senin yaptığın köprü kadar ucuz olmaz. Bir soru da ben sorim. Sen hiç şeker fabrikası yaptın mı? Bir soru daha sorim sen hiç banka yaptın mı? Sümerbank, Etibank kurdun mu? Yok yok bir tane kurdu Bankasya’nın kurdelasını kesti. Sonrada Bankasya’ya para yatırdılar diye garibanları hapse attılar.”

“Şimdi biz dedik ki biz seçildiğimiz takdirde yargıyı 3 ay içinde düzelteceğiz. 3 ay sonra ABD’ye diyeceğiz ki ‘Bak benim ülkemde artık adaletli bir yargı var.’ Mahkemelerim bağımsız. FETO’yu iade et. Etmiyorum derse. ABD askerleri noeli 24 Aralık’ta Washington’da kutlar. ABD’lilerden cevap geldi. Bizden Türkiye Cumhuriyeti olarak FETO’yu isteyen düzgün bir talep yok. Yani bizden usulüne uygun bir şekilde istenmedi. Bugün Bekir Bozdağ açıklama yapmış. Demişki, “Muharrem İnce’ye birileri yalan söylüyor. Türk mü yabancı mı söyleyen… Bekir Bozdağ beni dinliyorsundur sen zaten kim olduğunu biliyorsundur. Senden mi korkacağım. Ama birşey söyliyeyim mademki usulüne uygun olarak iadesini istediniz ben bu ülkenin milletvekiliyim. Bana bunun belgesini göster. Ben sana benim ekibimdeki hukukçulardan bir heyet göndereceğim. Bu heyete o belgeleri bir göster bakalım. Bugün ABD’liler tekrar beni aradılar dediler ki, ‘120 koli gönderdiler bize’ çoğunluğu gazete küpürü. Hatta diyorlar ingilizce tercümesi bile yapılmamış baştan sağma. Yani iade edilmesini istemiyorlar. Niye istemiyorlar. Ortaklık var. Yani ey aziz milletim istiyormuş gibi yapıyorlar. Madem istedin ben şimdi bunun belgesini istiyorum.”

“Bakın 1920’lerdeki Türkiye’ye bakın bir de şimdiki Türkiye’ye… 4 milyon Suriyeli  Türkiye’de yaşıyor. 40 milyar dolar para harcadık. O parayla ev yapsaydık 2 milyon ev yapardık. Peki Suriye ile bu sorunu çözmek lazım. Devletler bu sorunları ne ile çözer. Büyükelçilerle değil mi? Suriye’de yıllardır Türkiye Büyükelçisi yok. Küstüm esata büyükelçiyi göndermiyorum. Böyle devlet yönetilmez. Arkadaş dünya lideri ya sıkı durun bir yıldır Türkiye’de ABD büyükelçisi yok. Katip düzeyinde idare ediyoruz.”

“Şimdi bugün miting yapıyor Filistinle ilgili. Hangisi acaba Filsitin mi seçim mitingi mi? Diyoruz ki sen İsraille bu konuda dik durmak istiyor musun? Bak Mavi Marmara’dan aldığın 20 milyon dolar var. Onu bir kere iade et. Büyükelçiyi geri çek. İsrail mallarını boykot et. Yok diyor bunların hiçbirini yapamam. Ne yaparsın? Miting yaparım. Yani senin derdin Filistin değil. Bu mübarek ayda oradfa müslümanlar inim inim inliyor. Sen seçim derdine girmişsin. Söz vermişti 2013’te Gazze’ye gideceğim demişti. 5 yıl geçti Gazze’ye gidemedi. Sadece Gebze’ye gitti. Tekirdağ’dan söz veriyorum. Sayın Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olarak verdiği sözler, doğru projeleri yapmak boynumun borcudur. Gazze’ye ben gideceğim.”

Bakın geçtiğimiz günlerde Merkez Bankası başkanını Ak Parti Genel Merkezi’ne çağırdı. Yazıktır günahtır. Eğer bir ülkede Merkez Bankası başkanı, bir partinin genel merkezine çağırılırsa o Merkez Bankası’na kimse güvenmez. O Merkez Bankası’nın emir komuta altında olduğu düşünülür. Dolayısıyla Fransız, Rus, İngiliz, ABD’li yatırımcı Türkiye’ye güvenmez. Bu Merkez Bankası özerk değil bağımsız değil. Burada hukuk adalet yok. Çağıramazsın. Ben Cumhurbaşkanı olduğumda Merkez Bankası Başkanını asla CHP binasına çağırmam, çağırmamalıyım”

Binali Yıldırım’a soruyorlar dolar yükseldi ne diyorsun? ‘Dolar dolsa ne olur dolmasa ne olur…’ Ekonomi bakanına soruyorlar diyor ki ‘Kur artışı beni ilgilendirmiyor…’ Bu kadar ciddiyetsiz, laubali bir ekonomi yönetimi olamaz. Allah’ın izniyle milletin isteğiyle Cumhurbaşkanı olduğumda, liyakat esas olacak. Merkez Bankası CHP’li olmayabilir ama işini iyi bilecek. Kurumlar talimatla değil işin doğrusunu yapacak. Eğitimi, sağlığı, dini siyasallaştırdılar. Şimdi de ekonomiyi siyasallaştırıyorlar. Böyle giderse batarız.

Bakın bir şey diyeceğim. Dolar 4,5 lira oldu Erdoğan bir kez olsun  doları ağzına almıyor. Dolar yükseldikçe biz batıyoruz. Ne diyor dış güçler bizi dolarla terbiye edemezsin diyor. Peki soruyorum köprüler üzerinden dolarla anlaşmaları ben mi yaptım sen mi yaptın? Bir yandan dolarla terbiye ediyorlar diyorsun öbür yandan köprüler üzerinden geçişi dolar üzerinden yapıyorsun. O zaman Türkiye’ye birileri kumpas kurmak istiyorsa sen de onun ortağısın.

Bakın tarım… Bu Tekirdağ farklı bir memleket. Türkiye’nin dönüm başına buğday ortalaması 280 kg… Sıkı durun Tekirdağ’da 610 kg… Yani bereketli topraklar burası buranın oyu da bereketli. Şimdi sizden bir şey isteyeceğim. O zayıf olduğum yerler var o zayıf olduğum yerleri telafi etmek için ben 4 Mayıs’ta sayın Genel Başkan beni aday olarak sahneye çıkardığında Allah için ben içimden ikinci tura oynuyordum. Şimdi vazgeçtim ben birinci turda seçileceğim. Şimdi birnci tur 50 artı 1… Eee zayıf olduğum yerler var. Orayı Tekirdağ’dan dengelememiz lazım. Oranı söyliyeyim mi? Yüzde 75… Valla belediye başkanımız çık yukarı diyor. 80…? Yok fazla atmayalım 80’e razıyım.

CHP’de arkadaşlarım çalışıyorlar. Birde benim ekibim var partiden bağımsız. Bir ekip diyor ki çiftçiye mazotu 3 liraya verebiliriz. Öbür ekip diyor ki 3,5 liraya verebiliriz. Şu anda çalışıyorlar kardeşim iyi hesaplayın 3’e mi 3,5’a mı vereceğiz. Çiftçiye mazot 3 liranın altında olmayacak, 3,5 liranın üstünde olmayacak. Geçen sene buğdayın tonu 940 lira bu sene bin 50 lira… Yani çiftçi batıyor… 2006’da bir kanun çıkardılar. Dediler ki milli gelirin yüzde 1’ini tarımı desteklemeye ayıracağız. 30 milyar vermeleri gerekirken 12 milyar verdiler. Yani Türkiye Devleti çiftçisine borçludur. Bu köylü çocuğu Muharrem İnce ilk fırsatta bu borcu çiftçisine ödeyecektir. Söz veriyorum size.

Meydanlarda diyor ki ‘Ben milli bir adamım’ ayran da diyor ki milli bir içecektir. Ya ineği almışsın Arjantin’den. Samanı almışsın Bulgaristan’dan ayran nasıl milli oluyor. Kuru fasulye, bezelyeyi, samanı dışardan aldıktan sonra kurban bayramında müslümana angus kestirdikten sonra nerede kaldı bunun milliliği?

Bakın yıl 1923… Cumhuriyet yeni kurulmuş. İngilizler 5 sene Türkiye’ye Büyükelçi atamazlar. Neden biliyor musunuz? Derler ki, ‘Mustafa Kemal Paşa savaş kazandı ama devleti kuramaz.’ Göndermezler büyükelçiyi… 35-36-37’ye geldiğimizde Atatürk dünyadaki buhranı fark eder. Der ki 2. Dünya Savaşı çıkacak. 2. Dünya Savaşı çıkmadan önce ben der etrafımı sağlama alayım. İran’a, Afganistan’a, Irak’a gider. Birlikte barış halkası kurar. Sonra geçer batıya Yunanistan, Romanya, Yugaslavya birlikte Balkan barışı sağlar. Türkiye’yi bir barış halkasıyla güvence içine alır. Şimdi bakıyorsun meydanlara çıkıyor çakma kabadayı… Sap var da dane yok dane. Ey ABD diyor. ABD buyur kardeş dediği zaman 11 milyar dolarlık boing alıyor. Ey Rusya diyor. Putin buyur kardeş hemen nükleer enerji anlaşmalrı imzalanıyor. Uçağı ben düşürdüm diyor. Ama sonra domatesler Rusya’ya gitmiyor, turistlerde Antalya’ya gelemiyor. Hayda S-400 alıyoruz bu sefer. Ey Hollanda diyor portakal bıçaklıyor. Sonra bir bakıyorsun Petrol Ofisi’ni Hollandalılara satıyoruz. Kime ey dediyse sonunda paralarımız bitti.  Türkiye’yi 24 Haziran’dan itibaren Atatürk’ün döneminde olduğu gibi, onurlu, başı dik, ilkeli ve tutarlı bir politika uygulayacağız.

Hesap verebilir yönetici. Soruyorlar bana Erdoğan’ı yargılayacak mısın? Hayır o görev mahkemelerin. Bağımsız bir yargı yaratacağız. O Yargı kimi isterse onu yargılayacak. Onlar şu anda çay toplayan bir yargı. Çıtçıt yaptıracağım onların önüne rahat açıp kapasınlar. Ben Cumhurbaşkanı olduğumda salona girdiğimde hiç bir yargıtay üyesi ayağa kalkmayacak.

Sözcü

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.