En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Konuşanlar’ın Yıldızı Hasan Can Kaya ile Kahkaha Dolu Bir Röportaj

Magazin 21.10.2020, 13:32

Ünlü komedyen ve senarist Hasan Can Kaya, ‘Stand Up Party’ adlı gösterisiyle geçtiğimiz akşam ilk kez Harbiye Açıkhava’da sahneye çıktı. Sahne öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kaya, samimi açıklamalarda bulundu.

Biletleri aylar öncesinden tükenen Harbiye Açıkhava’daki ‘Stand Up Party’ adlı gösterisinde Hasan Can Kaya, yaklaşık 2 bin 400 kişiyi gülmekten kırdı geçirdi. Gergedan Yapım ev sahipliğinde gerçekleşen gecede Hasan Can Kaya'yı izlemeye gelenler arasında Hakan Yılmaz, Acun Ilıcalı, Muzaffer Yıldırım, Zeynep Bastık gibi ünlü isimler de vardı.

Sahneye çıkmadan önce muhabirlerle sohbet eden komedyen Hasan Can Kaya, heyecanlı olduğunu anlattı. Seyircisinden ‘arkadaş grubu’ diyerek bahseden Kaya, yıllardır teknik anlamda daha konforsuz yerlerde sahne aldığı için buraların kendileri için ‘tatil yeri’ gibi olduğunu belirtti. Biletlerin aylar önceden tükenmesinden duyduğu memnuniyeti anlatan komedyen, “Parti ne kadar kalabalık olursa, o kadar eğlenceli oluyor” dedi.

Şu an maddi kazancının çok fazla olmadığını dile getiren Komedyen, “Eski maddi durumum o kadar düşüktü ki, çok kazanmama rağmen seviye atladım. Benim için para sadece geçinme derdi olmadan mizah yapmak anlamında önemli. Çok daha verimli olabiliyorsun, çünkü mizah özgür kafaların işi. Para yeni yeni iyi gelmeye başladı.” dedi.

Basın mensuplarıyla şakalaşan Kaya, ‘Parayı çok kazanınca ne olacak?’ diye sorulunca da esprili açıklamalar yaptı.  Sözlerine “Hiçbir fikrim yok” diyerek başlayan komedyen, “Umarım öyle bir problemim olur. Bu işlerle ilk uğraştığımızda patlasaydık, gerçekten değişimler olabilirdi. Ben o kadar uzun süredir o kadar çok çalışıyorum ki… Büyük konuşmayayım ama maddi manevi hiçbir gelişmede çok saçmalayacağımı zannetmiyorum. Şöyle bir hikayem yok yani, ‘Güngören’de bir gün şaka yaparken yoldan geçen bir yapımcı kartını verdi ve ünlü oldum’ gibi bir hikayem yok. Önce sette çalışarak, uzun süre yazarlık yaparak; kameranın en arkasından en önüne sırayla geçtiğim bir süreç olduğu için çok marjinal bir değişiklik olacağını sanmıyorum yani” dedi.

‘Ünlü olmak nasıl bir duygu?’ sorusuna gülerek cevap veren Hasan Can Kaya, “Ben pandem ide ünlü oldum. İki ay eve kapandım, sonra bir çıktım şöhretim. Otuz yıldır karantinadaymışım gibi bir durum oldu. Dolayısıyla bende hissiyat olarak bir değişiklik yok ama yaptığınız işin karşılığını bulması, arkadaş grubunuzun büyümesi güzel. Yani benim açımdan çok değişik bir duygu değil ama eğlencenin fazlalaşması açısından güzel bir duygu” ifadelerini kullandı.

Birçok usta komedyeni beğenmekle birlikte öykündüğü bir isim olmadığını ifade eden Hasan Kaya Can, “Bizim yoğurt yiyişimiz kendimize özgü. Hedefimiz kendi tarzımızı oluşturmak ve devam ettirmek. Eski ağabeylere çok saygılıyız. Biz de umuyoruz onlar gibi uzun yıllar herkesi güldürürüz.” şeklinde konuştu.

Recep ivedik hakkında yorumu sorulunca kaçamak cevaplar veren komedyen, “Seveni çok, yedi milyon bilet var. Onun yorumu eleştirmenlere düşer, kendi kitlesine düşer.  Onun muhatabı ben değilim” dedi.

‘Güldükçe çoğalıyoruz’ mottosuyla orantısız mizahı arşa çıkaran Hasan Can Kaya, önümüzdeki haftalarda farklı şehirlerde izleyicileri güldürmeye devam edecek.
 

Yorumlar (0)