12.09.2017, 20:49

Jüpiter Akrep Burcunda! 10 Ekim 2017 - 8 Kasım 2017

Jüpiter Akrep ; Dönüşümü kabul ederek  “Şansı“ elde edebilirsin!
Değişen gökyüzü, hayatlarımızda değişimi tetikler. 10 Ekim’de Jüpiterin Akrep burcuna gelişi ile gökyüzü değişiyor!    
Jüpiter, 13 ay boyunca haritalarımızda Akrep burcunun yerleştiği alanda seyahat ediyor olacak.  Derin sezgi, dönüşümü anlatan Akrep burcunun evine gelen Jüpiter bizlere Şans ve fırsatları dönüşüm ve sezgi yeteneğimiz sayesinde veriyor olacak!
Derin bilgelik ile tanışacağız...
Kendi kaderini kontrol etme kavramı Akrep için söylenebilir!
Akrep, Strateji yeteneği sayesinde tam bir satranç oyuncusu gibi hareket edebilme yeteneğine sahiptir. Şans ve fırsatlar gezegeni olarak nam salmış Jüpiter ise bu yeteneklerimize odaklanmamıza olanak verecektir.  
Haritalarımızda Akrep burcunun yerleştiği alanda gizem ihtiyacı vardır! Eğer bunu hayatınıza katmadıysanız bu konuda bir aksiyon almanızı öneririm.  
Jüpiter prensip olarak büyütmeye kanalize olmuş bir gezegendir. 
Gezindiği burçta bu burcun etkilerini büyütür...
Akrep ; Tutku, derin bilgelik,  sezgi,  dönüşüm,  güçlü hafıza, kararlılık, çaba, kin, öç alma, seks,  cazibe, metafizik, cesaret, kötümserlik, farkındalık, nefret, acımasızlık, gizli olan, başkalarının kaynakları ile geçinme, asalaklık, milliyetçilik, felsefi akım olarak da hiççilik ile ilişkilidir.
Pozitif anlamda bilincin gelişimi, negatif anlamda kötümserliğin yıkıcı sonuçları olarak karşımıza çıkacak yoğun akrep enerjisine maruz kalacağımızı söylemeliyim.  Akrep haritalarımızda hangi alanda bunu ekli burçlar bölümünde detaylı olarak anlatacağım.
Kavramamız gereken ise Jüpiterin Akrep yolculuğunda büyüteç etkisi göreceğidir!
Akrep ile ilgili konuları büyütme prensibinde çalışacağı için hayatlarımızda pozitif katkıda olması için çaba harcamalıyız.  
Jüpiterin Akrep burcu seyrinde diğer gezegenler ile açısal bağlantısı nasıl olacak?
Neptün Balık burcunda seyir halinde. Akrep ve Balık burçları birbirleri ile dost enerjidedirler.  Jüpiter ve Neptün iş birliği içinde hareket edecekler ve bizlere büyük düşler kurduracaklar. 
Plüton Oğlak burcunda seyir halinde. Akrep ve Oğlak birbirleri ile dost burçlardır. Jüpiter ve Plüton iş birliği içinde hareket edecek ve gizli zenginliklere açılan kapıları aralamamız için belki de teşvik edecekler.
Uranüs Koç burcunda seyir halinde. Akrep ile majör bir açısı bulunmamakta. 2019 Mayıs ayında Uranüs burç değiştirerek Boğa burcuna geçiyor olacak fakat retro süreci ile Kasım 2018’de tekrar Koç seyri başlıyor olacak.  Aralarında açısal bir bağ olmayacak. 
Satürn ise Yay burcunda. 20 Aralıkta Oğlak burcuna geçiyor ve bu geçiş ile birlikte birbirlerini destekliyor olacaklar.  Akrep ve Oğlak birbirini destekleyen burçlardır ve 20 Aralık 2017 itibari ile destek enerjide hareket edecekler. Satürn ve Jüpiter prensip olarak birbirleri ile farklı doğadadırlar. Jüpiter Terazi, Satürn Yay sürecinde de birbirleri ile olumlu görünümde seyahat ettiler.  Jüpiter ve Satürn’ün  açısal bağlantıları inanç sistemini de etkisi altına almaktadır.  Satürn Oğlak süreci başlı başına bir makale konusu ki çok yakında kaleme alacağım.
Evet baktığımızda Jüpiter Akrep sürecinde önü açık duruyor.
Tutulmaların Kova ve Aslan burçlarında olduğu bir döngü var önümüzde. 2018 yılında da bu sabit burçlarda tutulmalar olacak. Dolayısı ile Jüpiter’in sabit burç olan Akrep seyri, tutulmaların yine sabit burçlarda olması ile hayatlarımızda önemli farkındalıklar yaşayacağız!
Gökyüzü sürekli değişiyor! Bazen bu değişim haritalarımızda olumlu sonuçlar yaratırken, bazen de beklenmedik değişimleri yaşamamıza neden oluyor...
Jüpiter’in Akrep burcundaki seyrine baktığımızda Akrep burcunun temsil ettiği konularda genişleme ve büyüme yaşayacağımızı söyleyebilirim. 
Hayatın gizemli yönleri çok daha ilgimiz altında olacaktır.  Psikoloji, okült, mistik konulara çok daha ilgi duyacağımızı söyleyebilirim.   Derin bilgiyi arıyor olacağız!
Ölüm ve yaşam arasındaki enerjileri de merak edebilir, bunlar ile ilgili çok daha fazla bilgi ile karşılaşabiliriz. Bu tarz paylaşımlar çoğalacaktır!
Jüpiter olanı büyütür!
Şans ve fırsatlar için ; İşbirliğine açık olmaya, duygularımız ile yüzleşmeye, alma ve verme dengemize, sezgilerimize güvenmeye ihtiyacımız olacaktır.  Risk almayı bilmeliyiz, ama bunu doğru stratejide yapmaya önem vermeliyiz.  Unutmamız gereken şey ise ; Kontrol edilemeyen güç güç değildir bunu bilmeliyiz.
Koç ve Yükselen Koçlar
Jüpiter ortak kazanımlar evinizde!
Paylaşılan kaynaklar bu anlamda dikkat çekecek sizler için.  Kredi, finans, vergi, miras, sigorta gibi konularda şansınızı arttırıyor olacaktır.  Farklı gelir kaynakları yaratmak konularında şans yakalayabileceksiniz. Ortak kazanımlar konusunda bir takım kaynakları bir potada toplanması ile ilgili konuları da hayatınıza geçirebilir. Ortağınız ve/veya eşiniz ile birlikte alacağınız kararlar ve bu kararların yatırıma dönüşmesi gibi! Yeni yatırımlar yapmak isteyebilirsiniz! Kolaylıkla kredi çekebilirsiniz fakat yüksek borçlanma enerjisini de büyütecektir buna dikkat etmelisiniz. Eşin kaynaklarında avantajlar söz konusu olabilir.  Psikolojiye ilginiz artabilir, terapi almak isteyebilirsiniz! Sezgileriniz yükselecektir.  Libidonuzu da yükseltecektir!
Boğa ve Yükselen Boğa
Jüpiter evlilik ve ortaklık evinizde!
Evlilik ve ortaklık, bire bir ilişkiler, açık düşmanlar, ilişkilerinizde alma-verme dengesi, rekabet, adli davalar, yasal kontratlar, her türlü ilişkiler, size aynalık yapacak kişileri anlatan alanda seyahat edecek Jüpiter ve bu konulara dikkat çekecektir. Evlilik yapmak, bir ortaklık kurmak ve bir taahhüt altına girmek isteyebilirsiniz. Evlilik ve ortaklık ile ilgili konularda şans yakalayabilirsiniz. Karşınızda size aynalık yapan insanlardan destekler görebilirsiniz. Evliyseniz eşin hayatında yakalayacağı fırsatlar dikkat çekecektir. Size fırsat getiren ve sizi destekleyen insanların dikkat çekeceği bir süreç ve şans ve fırsatları ilişkileriniz sayesinde yakalayabileceğiniz bir süreç.
İkizler ve Yükselen İkizler
Jüpiter genel rutininiz, çalışma koşullarınız ve sağlık evinizde!
Günlük işler, günlük hayatın düzeni ve ritmini etkiliyor olacak ve bu alanda şans ve fırsatlar getirecek. Hizmet almak konusunda avantajlar yakalıyor olacaksınız. Sağlık sorunlarınız varsa eğer problemlerinizi çözmek konusunda doğru tedavi yöntemlerini bulmak bu dönem dikkat çekecektir. Beslenmenizde ve bazı alışkanlıklarınıda değişimler dikkat çekebilir. Jüpiter Akrep sürecinde geliştirebileceğiniz, büyüteceğiniz bir amaç geliştirebilirsiniz, birtakım işlerde usta olduğunuzu ispat edebilirsiniz. Verimliliğinizi arttırmak konusunda destekler alabileceksiniz.  Bir evcil hayvan sahibi olmak isteyebilirsiniz ayrıca!
Yengeç ve Yükselen Yengeç
Jüpiter yaratıcılık, Aşk, hobiler ve çocuklar evinizde!
Keyif ve zevk, eğlence ve hobiler konusunda yeni tecrübeler ve deneyimler yakalayabilirsiniz.  İlgi alanınızda olan ve fırsat bulamadığınız hobileriniz ile ilgilenebilirsiniz. Yeni bir hobi elde edebilirsiniz ve bu yaşama bakışınızı etkileyebilir.  Dans, müzik, şiir gibi yaratıcı aktiviteler ilgi alanınızda olabilir. Havada Aşk kokusu olacaktır ve derin bir aşk yaşayabilirsiniz.  Eğer kalbiniz boşsa aşk kapınızı çalabilir. Eğer hayatınızda biri varsa ilişkinizde yeni ve farklı bir boyuta taşınabilir. Jüpiterin geçiş yapacağı alan çocuklar konusunda da sizi destekliyor olacak. Kiminiz anne-baba olmak konusunda destekler göreceksiniz! Eğer ebeveynseniz çocuklarınız şanslı bir dönemde olacaklardır. Ayrıca Jüpiter Akrep geçişi  bir Yengeç olarak sizi genel yaşam motivasyonunuz konusunda da destekliyor olacak. 
Aslan ve Yükselen Aslan
Jüpiter Yuva evinizde!
Evinize ve yaşam koşullarınıza odaklanıyorsunuz ve tabii daha rahat ve konforlu bir ev yaşamı idealiniz varsa bunu hayata geçirmek için de fırsatlar yakalayabileceksiniz.  Yaşam şekliniz, yuvadaki koşullar, ebeveynleriniz, aile ve aile varlıkları gibi temalar hali ile önem kazanıyor olacaktır.  Aile kaynaklarında fırsatlar dikkat çekebilir! Toprak, arsa gibi konularda bazı fırsat ve şanslar gündeminizde olabilir.  Ev değiştirmek isteyebilirsiniz! Hatta yaşam şeklinizi dahi değiştirecek yenilikler dikkat çekebilir.
Başak ve Yükselen Başak
Jüpiter iletişim, seyahat ve eğitim evinizde!
İlgi alanlarınıza odaklalınıyorsunuz, hayata bakışınızı yeniliyor ve daha derin anlamlar ve mana arayışınız sizi bilgiye yönlendiriyor olacaktır. Eğitim birçok Başak için önemli bu süreçte! Zihin, algı, iletişim ve düşünme, konuşma tarzınız Akrep enerji alanında ve bu konularda daha vizyoner olmanız için destekliyor.  Yakın çevre ilişkileriniz olumlu destekler alıyor olacak. Kardeşler ve kuzenler, yakın akrabalar, bulunduğunuz çevrede destekler alabilirsiniz.  Araç almak, aracınızı yenilemek isteyebilirsiniz. Haberleşme, iletişim ve kendinizi tanıtmak konusunda desteklendiğiniz bir dönem.
Terazi ve Yükselen Terazi
Jüpiter kaynalar evinizde!
Maddi ve manevi kaynaklar, özdeğerler, maddi anlamda konfor ve refah yaratmak, sahip olunanlar, sahip olmak istedikleriniz Akrep burcunun enerji alanında. Jüpiter’in akrebe gelişi ile refah düzeyinizi arttırmak adına şans yakalıyorsunuz.  Gelirlerinizi arttırmak adına yeni fikirler de geliştirebilirsiniz, yeni kaynak alanları yaratabilirsiniz.   
Akrep ve Yükselen Akrep
Jüpiter başlangıçlar evinizde!
Kendinizi tanımak, farkına varmak, dünyaya yaklaşımınız, maddi ve manevi genişleme ve büyüme arzusu dikkat çekecektir. Şans gezegeni Jüpiter’in burcunuzda olması başkaları üzerinde de olumlu etki bırakacağınızı göstermektedir.  Canlılığınızı arttıracak ve enerjinizi olumlu etkileyecektir.  Jüpiter’in mevcut olanı genişletme özelliğinin olduğunu da bilmeniz gerekiyor.  Olumlu düşünmenin bu dönemde hayatınıza pozitif katkı sağlayacağını da bilmelisiniz. Ayrıca beslenmenize dikkat etmelisiniz, Jüpiter burcunuzda fiziksel genişleme de sağlayabilir, kilo alımıza dikkat!! Burcunuzda gezineceği süreçte, finansal anlamda fırsatlara ve aşkta da şansınızın artmasına katkıda olacaktır. Ayrıca bol seyahat fırsatı da söz konusu olacaktır. Bu dönem alacağınız eğitimler ilerlemeniz için önemli katkı sağlayacaktır.
Yay ve Yükselen Yay
Jüpiter İnziva evinizde!
Jüpiter burcunuzun yönetici gezegeni ve 13 Ayını haritanızda inziva evi dediğimiz alanda geçirecek ve sonrasında burcunuza gelecek.  Bu da Jüpiter’in Akrep sürecinde birşeylere hazırlanacağınızı düşündürüyor. Büyütmek üzere olacağınız bir fikir için sanki geri çekiliyorsunuz! Şansı biraz geri çekilerek yakalayabileceğiniz bir dönem.  Rusal ve içsel büyümeye zaman yaratın, eğitim ve araştırma yolu ile ruhsal gelişiminize önem verin.  Bilinç altı, arınma, ruhsal iyileşme için şanslı bir süreç olacaktır.  Ruhsal ihtiyaçlarınızı çok daha net fark edebileceğinizi söyleyebilirim. Hayatın mana ve önemi üzerine düşünebilirsiniz.  Gizli desteklere açık olabilirsiniz. Zor durumda olanlar için yapacağınız destekler söz konusu olabilir. Kiminiz uzak yolculuklara çıkıyorsunuz bu süreçte.  Bu eğitim amacı ile ve/veya iş sebebi ile olabilir. Uzaklaşmak isteği yükseliyor olacaktır.
Oğlak ve Yükselen Oğlak
Jüpiter arkadaşlar, umutlar evinizde!
Jüpiter dost burcunuz Akrepte olacak 13 ay boyunca.  Dost çevrelerinizin ve sosyal gruplarınızın genişlemesine katkı sağlayacaktır. İnsancıl amaçlar geliştirmek, yeni idealler belirlemek konusunda destekler alıyor olacaksınız.  Çevrenizdeki kişilerden alacağınız yardımlar, destekler açısından güzel bir dönem.  Hayata bakışınızı değiştiren ve/veya etkileyen kişiler çıkabilir bu dönem karşınıza.  Yeni umut ve beklentiler geliştiriyorsunuz.  Haritanızda gezineceği alan son derece destekleyici bir evdir.   Geleceğe yönelik umutlarınızı arttırırken hayatınızı bu anlamda pozitif katkı sağlıyor olacak.  Sosyal çevrenizi daha bir derin incelersiniz bu dönemde.  Belki farklı ve bambaşka çevreler ile yakınlaşma hayatınıza hiç ummadığınız bir bakış getirebilir. Beklentileriniz bu anlamda değişebilir!
Kova ve Yükselen Kova
Jüpiter kariyer evinizde!
Jüpiter hedef, kariyer ve toplumsal statünüzü etkileyecek olan alanda, haritanızın en tepe noktasında geziniyor olacak.  Birçok Kova bu süreçte kariyerde yeni fırsatlara açık olacaktır.  Üstlerinizi ile geliştirebileceğiniz destekler, onlardan gelecek beğeni ve takdir ile kendinizi güçlü hissetmenize neden olacaktır.  Bazı Kova’lar kariyerde yeni ve farklı yollar denemek isteyebilirsiniz bu süreçte.  Jüpiter ihtiyaçlarınızı büyütecektir, eğer farklı bir ortam ve/veya bir meslek düşünüyorsanız bu dönemde hayatınıza katmak için şans da yakalayabilirsiniz. Toplumsal statünüzü etkileyecektir. Bu da iş kurmak, evlenmek ve belki de sorunlu bir ilişkiyi artık sonlandırmak isteyebilirsiniz. Ebeveynlerinizin hayatında gerçekleşecek bir değişim de dikkat çekebilir. Taşınma, yer değiştirme gibi! Hayatınızdaki toplumsal rolünüzü sorgulayabilirsiniz.  Bu düşünceler farklı bir amaç geliştirmenize neden olabilir.
Balık ve Yükselen Balık
Jüpiter yolculuklar evinizde!

Yolculuklar fiziksel olarak bir yere gitmek ile ilgilidir evet, ama bazen de öyle bir yola girersiniz ki, bu yol bambaşka bir hayatın kapılarını açar! Jüpiter 13 ay oyunca vizyon evinizde geziniyor olacak.  Vizyon önemli bir kavram, önce düşünürsün ve sonra hayatına geçirmek için aksiyon alırsın.  Bu anlamda Jüpiterin sizi son derece destekleyeceğini söyleyebilirim.  Eğitim, yolculuklar kanalı ile hayatınıza katacağınız katkıların dikkat çekebileceği bir süreç başlıyor sizler için.  Farklı kültürleri merak, yüksek öğrenim, felsefeye merak bu dönemin sizler için konusu. Jüpiterin gezineceği alan inançları anlatmakta aynı zamanda. İnançlar hakkında düşünebilirsiniz. Burcunuzu destekliyor olacak Akrep yolculuğunda ve bu da genişleme, fırsat ve destekler alabileceğinizi de gösteriyor.  Mesleğinizde daha başarılı olmak için kendinizi geliştirebileceğiniz bir dönem ayrıca.  Kendinizi tanıtmak adına da avantajlar olacaktır.  
Yorumlar (2)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Burcu Eskibar 4 yıl önce
Burç yorumlarınız için teşekkürler Berna hanım
Hatice Atagul 4 yıl önce
Akrep burcuyum. beni nasıl etkileyeceğini merak ediyorum. Burç yorumları, akrep burcu yorumları okudum ama ne çare.
22
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 7 16
2. Altay 7 15
3. Beşiktaş 7 14
4. Trabzonspor 6 14
5. Hatayspor 7 13
6. Konyaspor 6 12
7. Alanyaspor 6 12
8. Kayserispor 7 11
9. Karagümrük 7 11
10. Sivasspor 7 9
11. Adana Demirspor 7 9
12. Galatasaray 6 8
13. Antalyaspor 7 8
14. Gaziantep FK 7 8
15. Başakşehir 7 6
16. Malatyaspor 7 6
17. Göztepe 6 5
18. Kasımpaşa 6 5
19. Giresunspor 7 2
20. Rizespor 7 1
Takımlar O P
1. Ümraniye 7 19
2. Erzurumspor 7 15
3. Eyüpspor 7 13
4. Ankaragücü 6 12
5. Bandırmaspor 7 12
6. Tuzlaspor 6 11
7. Kocaelispor 6 10
8. Manisa FK 7 9
9. Menemenspor 7 8
10. Gençlerbirliği 7 8
11. Boluspor 6 7
12. Samsunspor 5 7
13. İstanbulspor 6 7
14. Altınordu 7 7
15. Adanaspor 7 6
16. Denizlispor 6 6
17. Balıkesirspor 6 6
18. Bursaspor 6 5
19. Ankara Keçiörengücü 6 4
Takımlar O P
1. Liverpool 6 14
2. Man City 6 13
3. Chelsea 6 13
4. M. United 6 13
5. Everton 6 13
6. Brighton 5 12
7. West Ham 6 11
8. Aston Villa 6 10
9. Brentford 6 9
10. Arsenal 6 9
11. Tottenham 6 9
12. Watford 6 7
13. Leicester City 6 7
14. Wolverhampton 6 6
15. Crystal Palace 5 5
16. Southampton 6 4
17. Newcastle 6 3
18. Leeds United 6 3
19. Burnley 6 2
20. Norwich City 6 0
Takımlar O P
1. Real Madrid 7 17
2. Sevilla 6 14
3. Atletico Madrid 7 14
4. Real Sociedad 6 13
5. Barcelona 6 12
6. Valencia 7 11
7. Osasuna 7 11
8. Rayo Vallecano 6 10
9. Athletic Bilbao 7 10
10. Real Betis 6 9
11. Villarreal 6 8
12. Mallorca 7 8
13. Cádiz 6 6
14. Elche 6 6
15. Espanyol 7 6
16. Celta de Vigo 6 4
17. Levante 7 4
18. Granada 6 3
19. Deportivo Alaves 6 3
20. Getafe 6 0