Faik Öztrak: "İçişleri Bakanı bu kumpasta rol aldığını itiraf etti"

CHP sözcüsü Faik Öztrak, Süleyman Soylu'nun katıldığı bir televizyon programında eski başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na ilişkin sarf ettiği sözlere ilişkin "Bugünkü İçişleri Bakanı bu kumpasta rol aldığını açıkça itiraf etti. Kumpasın diğer aktörleri kim? Damat ve Binali Yıldırım. Kumpası kuran kim? Erdoğan" diye konuştu.

Gündem 28.05.2021, 22:05 Admin
Faik Öztrak: "İçişleri Bakanı bu kumpasta rol aldığını itiraf etti"

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Öztrak'ın açıklamasından öne çıkan satır başları:

Türkiye’miz olağandışı günlerden geçiyor. Bir yanda giderek derinleşen “devlet krizi”, Diğer yanda “ekonomik kriz” yaşıyoruz. Bir de bunların üzerine binen, pandemi ve aşılama sürecindeki belirsizlikler milletimize her gün ağırlaşan bir buhran yaşatıyor.

Mayıs ayının artık son günlerindeyiz. 1 Haziran’da, Yeni bir açılma dönemine girilmesi bekleniyor. Esnaf dükkânını 1 Haziran’da nasıl açacak? Hafta sonlarında eve kapanma bitecek mi? Yiyecek içecek servisi nasıl olacak? Esnaf hala bilmiyor.

Bu belirsizlik hem esnafı hem de çalışanlarını büyük sıkıntıya sokuyor. Ortada bu belirsizliği giderecek, herhangi bir plan, program, açıklama yok.

Esnaf, Erdoğan Şahsım Hükümeti’nin keyfini bekliyor. Salgının başında tüm aşı stratejisi, Çin aşısı üzerine kurulmuştu. Nisan’da da yerli aşı gelecekti. Çin aşıları gelmedi, yerli aşıda tarih tutmadı. Yeni umut Alman aşısı oldu.

'BİZ ARTIK SİZİN YALANCI ÇOBAN TAKTİKLERİNİZE KANMIYORUZ'

“Neden aşı çeşitlendirmesi yapmıyorsunuz?” Diye sorduğumuzda, Sağlık Bakanı, Alman aşısının güvenilirliği konusunda şüphelerini açıklamıştı. Amerika, Avrupa, Japonya, Kanada geçtiğimiz yıl ortasında, Almanya’dan aşı siparişi verirken, Erdoğan Şahsım Hükümeti seyretti. “Çin” dedi, “Yerli aşı” dedi, bekledi. Beş ayı yok yere kaybettik. Sağlık Bakanı hala aşı değil, rakam yağdırıyor. 120 milyon doz Biontech, 100 milyon doz Sinovac, 50 milyon doz Sputnik…

Sayın Bakan hiç kusura bakmayın. Biz artık sizin yalancı çoban taktiklerinize kanmıyoruz. Biz, sizden sayı değil. Ciddi bir aşı takvimi bekliyoruz. 50 yaş, 40 yaş, 30 yaş, 20 yaş ne zaman, Hangi tarihlerde aşılanacak?

Hem lebalep kongreler, Hem de aşı tedarikindeki gecikmeler yüzünden, Pek çok can kaybettik. Yüzbinlerce esnafımızın maddi kayıpları, Ölçülemeyecek kadar büyük.Turist gelsin diyerek, Milli haysiyet ve şerefimiz bile yok sayıldı. Milletimiz, öz yurdunda parya yerine kondu. “Ben aşı oldum, sen eğlen” maskeleri hazırlandı.Ama beceriksizlikleri diz boyu… Dünyayı ikna edemiyorlar.

İngiltere’nin kırmızı listesindeyiz. Rusya turist göndermiyor. Naz yapıyor. Almanya’dan aşı aldık. Ama Alman Dışişleri Bakanı ülkesindeki vakaların yarısının, Türkiye kaynaklı olduğunu söylüyor.

Hükümetin tek bildiği ise eski defterleri karıştırmak, laf ebeliği yapmak, Bize çamur atmak, çetelerle, mafyayla magazincilik oynamak… Ülkemize yaşattıkları her rezilliği, Bir başka rezillikle unutturmaya çalışıyorlar. Her geçen gün biraz daha otoriterleşiyorlar, demokrasiden uzaklaşıyorlar.

'MUHALEFETE KUMPAS KURUYORLAR'

Milletin sesini duyurmaya çalışan tarafsız basına her türlü şiddeti ve baskıyı uyguluyorlar. Milletin derdini anlatan muhalefete kumpas kuruyorlar, Sonra da pişkin bir tavırla “bu daha başlangıç” diyorlar. Kendi partilerinin genel başkanlığını Ve başbakanlık yapmış bir siyasetçiyi polis zoruyla meclise sokmuyorlar. Ülke askeri darbeden daha beter bir sivil darbe vesayetiyle karşı karşıya.

Bu vesileyle bir kere daha açıkça söylüyoruz: Cumhuriyet Halk Partisi, her türlü darbeye karşıdır, karşı olmuştur. Biz, darbenin postallısına da mokasenlisine de karşıyız. Bu ülkede darbelerin gerçek mağduru her zaman Cumhuriyet Halk Partisi olmuştur.

CHP bu ülkede ne zaman iktidara yürüse, önü darbelerle kesildi. Mal varlıklarına el kondu, yöneticileri hapislere atıldı. Kimse tarihi ve hakikatleri çığırtkanlıkla tahrif etmeye kalkmasın.

Bu vesileyle Başbakan Adnan Menderes’i Bakanları Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ı Bir defa daha rahmetle anıyoruz.

Dünyadaki en güçlü ortaklık suç ortaklığıdır. Suç ortakları birbirlerine göbekten bağlıdır. Birbirlerine mecburdur. Erdoğan Şahsım Hükümeti’ni açıkça destekleyen, onun hakka, hukuka aykırı davranışlarına karşı çıkanları alenen tehdit eden, hükümetin kendisine polis koruması verdiği, bir organize suç örgütü elebaşı, bir aydır tefrika halinde, beraber yol yürüdüğü eski yol arkadaşlarını, ve bir takım kirli ilişkileri deşifre ediyor.

'ONU YÜCE DİVAN ÖNÜNE ÇIKARIRDI'

Böyle bir durumda, normal işleyen bir demokraside, tarafsız Cumhurbaşkanı çıkar, tüm siyasi parti liderlerini bir masa etrafında toplar, siyasetin neleri yapacağını o masada kararlaştırırdı. Siyaset kurumu önce kendi göbeğini kendi keser, parlamentoda bir soruşturma komisyonu kurar. Kirlenmiş bir üyesi varsa, onu yüce divan önüne çıkarırdı.

Yargı, yargı gibi davranır, soruşturmasını yürütür, Hâkimler de son sözünü söylerdi. Siyasetin ve yargının çabasını gören millet de “Şeriatın kestiği parmak acımaz” derdi. Bu ülkede bundan 25 yıl önce Susurluk Skandalı patladığında, rahmetli Demirel tüm siyasi parti liderlerini, bir masa etrafında toplamıştı.

Kazadan; 4 gün sonra dönemin İçişleri Bakanı hakkında gensoru verilmiş, 5 gün sonra bakan istifa etmiş, 8 gün sonra soruşturma başlatılmış, 9 gün sonra da TBMM’de Araştırma Komisyonu kurulmuştu. Susurluk’un üzerinden çeyrek asır geçti. Erdoğan’ın tek kişilik vesayet rejiminde bu adımların hiçbiri atılmadı. Erdoğan, iddiaların ortaya atılmasından 24 gün sonra, İçişleri Bakanı’na sahip çıktı.

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Yine Cumhurbaşkanı Erdoğan olamadı. Bu ülkede en büyük açığın, tarafsız Cumhurbaşkanı açığı olduğunu, bir kez daha gösterdi.

Erdoğan kendi koltuğunu yine milletin hakkının, hukukunun önüne koydu. Erdoğan Şahsım Hükümeti, Millet iradesinin tecelligâhı TBMM’nin önünü bir kez daha tıkadı. Meclisin denetim görevini yine engelledi. Milli iradeden kaçtı.

Mafya-Siyaset eksenindeki iddiaların, TBMM’de araştırılması için verilen önerge, AK Parti ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedildi. Ne acıdır ki Türkiye’de hükmet, meclisten, milli iradeden kaçarken, Yavru Vatan Kıbrıs, Bizdeki bu olayların kendini alakadar eden kısmının soruşturmasını kendi meclisinde yapmaya hazırlanıyor.

KKTC Parlamentosu, Kutlu Adalı cinayeti ile ilgili son iddiaları araştırmak için, Oy birliğiyle bir Araştırma Komitesi kurdu. Dikkat edin bu soruşturmanın ardından mafya dedikleriniz, Suç örgütü lideri dedikleriniz, istihbarat elemanı çıkmasın. Bu rezalet kolay kolay temizlenmez.

Şimdi bu tablodan kim hicap duymalı? Elbette Erdoğan’ın vesayetine boyun eğen AK Parti ve MHP milletvekilleri hicap duymalı.

'ADLİYEYE “DOSYAYI KAPATIN” DİYE TALİMAT VERMEKTİR'

Bu ucube sistemi milletin başına bela eden cürme ve çamura batmış, Cumhur ittifakı hicap duymalı. Erdoğan, olayı meclisten kaçırırken bir de. “Her şey yargı tarafından araştırılıp, tüm yalanlar, iftiralar ortaya dökülecektir” diyerek, Yargıya açıkça talimat verdi.

Daha yargı iddiaları araştırmadan, soruşturmadan bunlara Cumhurbaşkanının “yalan” ve “iftira” demesi, Vesayeti altındaki adliyeye “Dosyayı kapatın” diye talimat vermektir.

Bu dakikadan sonra, Yargıdan bağımsız ve tarafsız bir karar beklenebilir mi? Elbette beklenemez. Yaşananlara bakınca ister istemez, O meşhur söz akla geliyor: “Bir ülkede suçu açığa çıkarmak suç kabul ediliyorsa, Bilin ki suçlular yönetimdedir”

Ama kimse hukuku guguk yapan, Milletin cebini boşaltan bu davanın mahşere kalacağını sanmasın. Bugün değilse yarın, Bizim iktidarımızda devlet yeniden hukuk devleti olacak. Bu cürufu, kirliliği temizleyeceğiz.

Tabi suç örgütü elebaşına, televizyonlarda cevap yetiştirmeye çalışan İçişleri bakanının itirafları, AK partinin nasıl kavgalı bir ev olduğunu da ortaya koydu. AK Parti’de herkes, Birbirine kumpas kurmuş. Bu ülkenin seçilmiş başbakanının altından, Hem AK Parti Genel Başkanlığı, hem de başbakanlık koltuğu kumpasla çekilip alınmış,

'İÇİŞLERİ BAKANI BU KUMPASTA ROL ALDIĞINI AÇIKÇA İTİRAF ETTİ'

Bugünkü İçişleri Bakanı bu kumpasta rol aldığını açıkça itiraf etti. Kumpasın diğer aktörleri kim? Damat ve Binali Yıldırım. Kumpası kuran kim? Erdoğan. Saray entrikalarıyla milli iradeye darbe nasıl yapılır, bunun kitabını yazmışlar. Brezilya dizilerindeki entrikalar, bunlarınkiler yanında masum kalır. Bunların gözü dönmüş, mafyaya bile bazı roller verilmiş. 

Kapısı çalınan mafya şimdi İçişleri bakanına racon kesiyor. İçişleri Bakanı, kendi hükümetine racon kesiyor. Hükümetin küçük ortağı, büyük ortağa racon kesiyor. Tüm bu raconlara maruz kalan Erdoğan da çıkıyor. Millete ve Millet İttifakı’na racon kesmeye, millet İttifakı’nı tehdit etmeye kalkıyor.

SEÇİM ÇAĞRISI

Artık vatandaşlarımız Erdoğan hükümeti ile vedalaşmaya hazırlanıyor. İnsanlarımızı birleştirmeye hazırız. Daha çok demokrasiye hazırız, farklı fikirlere saygı duymaya hazırız. Yol bulmak kolay, gönül bulmaya hazırız. Vakit, tertemiz insanlarımızın güvenine ihanet etmiş bu iktidara, veda etme vaktidir. Genel Başkanımızın söylediği gibi: vakit tamam! Seçim zamanıdır bu zaman. Sandıktan kaçma, milletten korkma Erdoğan.

Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30