En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Erdoğan'dan yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili açıklama: Muhalefete de götüreceğiz

Politika 07.05.2021, 16:15

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Erdoğan, yeni anayasa çalışmalarına değindi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazını Üsküdar'da bulunan Hz. Ali Camii'nde kıldı. Erdoğan cuma namazının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Erdoğan burada yaptığı açıklama, yeni anayasa çalışmalarına değinerek, kendi çalışmalarının bitmek üzere olduğunu, bittiğinde de MHP'ye sunacaklarını dile getirdi. Erdoğan, devamında ortak bir çalışma çıkaracaklarını ve muhalefete de bu çalışmayı götüreceklerini söyledi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Ülkemizdeki tüm azınlık grupları ve dini cemaatlerin liderleriyle bir araya gelerek yaptığımız iftarda Türkiye'de herhangi bir sıkıntıları var mı yok mu bunları kendilerinden duymuş oldum.

Bu tür dini cemaatlerin ve azınlıkların nerede ihtiyaçları varsa yardımcı olabileceğimizi kendilerine taahhüt ettik.

KORONAVİRÜS AŞISI 

Bilimde kıskançlık olmaz. Bilim tüm insanlığın ortak malıdır, insanlığın sağlığıyla ilgili bir konuda 'biz ürettik kimseye vermeyiz' demek doğru değildir. Biz Çin aşısıyla başladık, onun dışında Almanların ürettiği, Uğur Bey ile eşinin ürettiği aşıdan istifade ediyoruz şimdi de Sputnik aşısı için Putin ile görüşmeler yaptık, oradan da ciddi bir aşı alacağız ve sonra da ortak üretim yapacağız. Yerli aşımızı da inşallah yapacağız, bunları da tüm dünyayla paylaşmaya hazır olduğumuzu söyleyebilirim.

Yorumlar (0)