Öne Çıkanlar gaziantep bursa ekonomi adana ibb

Bu haber kez okundu.

Teknolojiyi Üreten Nesiller Bu Okulda Yetişecek

2017-18 Eğitim Dönemi itibariyle ülkemizin eğitim sistemine katılan Teknoloji ve İnsan Kolejleri (Tink), hayallerinizin ötesinde bir akademik ve teknolojik donanımla, geleceğin teknolojisi ile üreten nesilleri yetiştirmeye hazırlanıyor. Çocuğunuzun geleceği bekleyenlerden değil onu üretenlerden olmasını istiyorsanız doğru yerdesiniz. Teknoloji ve İnsan Kolejleri sayesinde, tıpkı fütüristlerin de sık sık tavsiye ettiği gibi, geleceği bekleyen ve teknolojiyi tüketen değil onu yaratan ve üreten nesiller yetişecek.

Teknoloji ve Eğitim Kolejleri Sancaktepe’de 8500m2’lik bir alana kurulmuş olan, teknoloji üssü niteliğindeki 1300 öğrenci kapasiteli okulu ile lise öğrencilerine 2017-18 Eğitim Dönemi’nde kapılarını açacak. Okulun Türk Milli Eğitim Müfredatı ile teknolojiyi harmanlayarak oluşturduğu Eğitim 4.0 sistemi ile ülkemizin eğitim ekosistemine nasıl katkılar sağlayacağına birlikte göz atalım.

Türkiye’nin İlk ve Tek Teknoloji Lisesi

Teknoloji ve İnsan Kolejleri, gerek özel eğitim müfredatı gerek kampüsündeki teknolojik donanımı ile Türkiye’nin ilk uygulamalı teknoloji lisesi ünvanına sahip olma özelliğini taşıyor. Bu yüksek donanımlı okulda, teknoloji teorik bir ders olarak verilmekle kalmayacak. Her öğrenciye bir dizüstü bilgisayar verilecek, eğitimde yapay zekayı kullanan online sistem ile öğrenme imkanı sağlanacak, sınıflar gerektiğinde birleştirilecek, tüm öğrencilerin ve öğretmenlerin fiber teknoloji ile kesintisiz hızlı internete ulaşımı sağlanacak, öğrenciler yüksek donanımlı laboratuvarlarda 3D yazıcılar, lazer kesiciler, robotik ve elektronik sistemler kullanacaklar. Kısacası teknoloji okulun ve eğitimin her hücresine nüfuz etmiş olacak.

Öğrenciler 21. Yüzyılın Gerektirdiği Tüm Yetkinlikleri Kazanacaklar

Teknoloji ve İnsan Kolejleri’nin hedefi sadece geleceğin mühendislerini ve yazılımcılarını yetiştirmenin çok ötesinde. Türkiye’nin ilk teknoloji lisesi olan Tink, 4. Endüstri Devrimi’nin ihtiyacı olan yüksek nitelikli insan kaynağını ve tam donanımlı teknoloji okur yazarlarını yetiştirmek amacıyla oluşturduğu Eğitim 4.0 modelini kullanacak. Bu okuldan mezun olan bir öğrenci, ileride ister doktor olsun ister tasarımcı; teknolojiyi yaptığı işe en iyi şekilde entegre etme ve kullanmanın yanında mesleğini geliştirmeye yönelik teknolojik çözümler üretebilme yetkinliğine de sahip olacak. İşte böyle tam donanımlı yetişecek nesiller sayesinde her yıl 1.3 milyar dolarlık teknoloji ithal eden Türkiyemiz teknolojiyi tüketen ülke kategorisinden çıkarak onu yaratan ülke seviyesine gelecek.

Öğrenciler robotik, yapay zeka, arttırılmış gerçeklik, nesnelerin interneti, siber güvenlik, bulut bilişim gibi günümüzün yeni kavramlarını öğrenme ve bu konular ile yeni ürünler üretebilecek yetkinliklere sahip olma şansını bu okulla birlikte yakalayacak; gelişen dünyada yaşıtları ile küresel anlamda yarışabilecek becerilere sahip gençler haline gelecekler.

Teknoloji ve İnsan Kolejleri’nde eğitim alan öğrenciler özgüvenli, takım çalışmasında başarılı, sosyal duyarlılıkları olan, kendini ifade edebilen ve güncel teknolojiyi olabilecek en iyi şekilde kullanan ‘bilişim farkındalığına sahip’ bireyler haline gelecekler. Okulun kurucusu bu noktada kendini ifade etme yeteneğinin altını çiziyor. Çünkü öğrencilerin yaratıcı ve inovatif olmayı öğrenirken, yarattıkları inovatif buluşları ve iş fikirlerini karşı tarafa aktarabilecek beceriye sahip olmaları da büyük önem taşıyor.

Akademik ve teknolojik anlamda donanımlı bir şekilde mezun olacak olan bir Teknoloji ve İnsan Kolejleri mezunu, sadece lise diploması almayacak. Bu okulun öğrencileri eğitimleri boyunca teknoloji, girişimcilik ve İngilizce alanında tüm dünyada geçerli olan sertifikalar almaya hak kazanarak ceplerinde pek çok yetkinlik ile okuldan mezun olacaklar. Ayrıca seçmeli dersler ile öğrencilere istedikleri alanda dikey uzmanlaşma olanağı da sunulacak.

Temel Müfredata Teknoloji Entegre Edilecek

Teknoloji ve İnsan Kolejleri’nde ezbere dayalı bir eğitim olmayacak, öğrencilerin uygulamalı bir biçimde öğrenmelerinin yanında yaşam boyu eğitim felsefesi doğrultusunda ‘öğrenmeyi öğrenmeleri’ amaçlanacak. Ayrıca gençler bu okulda eğitim alırken tıpkı gerçek hayattaki gibi, birbiriyle değil kendileri ile yarışacaklar. Okulun dünyayı ve yenilikleri takip eden, sürekli kendini geliştiren eğitim kadrosu öğrencilere dijital vatandaşlık kimliği oluşturma ve koruma, gizlilik yönetimi, eleştirel düşünme, dijital empati, dijital ayak izini yönetebilme becerisi gibi alanlarda yetkinlikler kazandıracak. Ayrıca Fen ve Matematik gibi temel bilimlere ek olarak mobil uygulama yazılımı, tasarım, veri tabanı programlama, donanım gibi alanlarda teknoloji içerikli bir eğitim verilecek.

Girişimci ve İnovatif Düşünme Okul Sıralarında Başlayacak

Günümüzde başarılı olmanın yolu inovatif düşünme becerisine ve girişimci ruha sahip bireylerler olmaktan geçiyor. Teknoloji ve İnsan Kolejleri girişimciliği müfredatının temel derslerinden biri olarak yapılandırarak, öğrencilerin gelcekte kendi işlerini kurmalarına yarayacak becerileri lise eğitimleri sırasında kazanmalarını sağlayacak.

Lider Şirketlerde Staj Yapma Fırsatı

Sektörünün önde gelen kurumları ile partnerlik sözleşmesi yapmış olan Teknoloji ve İnsan Kolejleri öğrencilerine Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde yaz döneminde staj yaparak gerçek iş ortamını yakından tanıma fırsatını sunacak. Bu sayede öğrenciler, eğitim aldıkları konuları, oldukça genç bir yaşta gerçek dünyada deneyimleme ve fikirlerini uygulamaya geçirme fırsatını yakalayacaklar.

Üniversite Seçiminde Tam Destek

Ülkemizde gençler gerçekten ne yapmak istediklerini üniversiteye başladıktan ya da bir işe girdikten sonra fark ediyorlar. Teknoloji ve İnsan Kolejleri’nde, bu fark ediş yaşanana kadar zaman ve enerji kaybedilmemesi için, öğrencilerin daha lise sıralarında kendilerini tanımaları, potansiyellerini fark etmeleri, yetkinliklerini anlamaları ve ne yapmak istediklerini bulmaları için onlara kişiselleştirilmiş bir rehberlik programı sunulacak. Bu rehberlik sayesinde 9. ve 10. sınıftan itibaren eğilimli oldukları konuları keşfeden öğrenciler, 11. sınıftan itibaren katılacakları etüdler ve hafta sonları yapılacak olan üniversite sınavına hazırlık kursları ile üniversite sınavına ne istediklerini bilerek, tam donanımlı bir şekilde girme şansını yakalayacak. Öğrencilerin üniversite hedefleri belirlenirken sadece yurtiçinde değil yurtdışındaki okullara da odaklanılıcak. Böylece küreselleşen dünyada öğrencilerin dünya vatandaşı olma yolunda adım atabilmeleri için tam destek verilmiş olunacak.

Öğrenciler ‘Hayat Dersleri’ ile Gerçek Hayata Hazırlanıyorlar

Her hafta iş dünyasından bir lider öğrenciler ile bir araya gelerek 90 dakikalık konuşmalar yapacak ve onların ufkunu açan, iş hayatı ile ilgili içgörü kazanmalarını sağlayacak konuşmalar yapacak. Bu organizasyonlar sayesinde öğrenciler geleceğe dair seçimlerinde sağlam kararlar alma ve karşılarına çıkabilecek beklenmeyen durumlar hakkında fikir sahibi olma fırsatını yakalayacak.

Sadece Teknoloji Değil Sanat ve Spor da Tink’de

Teknoloji ve İnsan Kolejleri’nde elbette sadece akademik ve teknolojik eğitim olmayacak. Öğrencilere spor, sanat ve gezi gibi alanlarda aktivite imkanları tanınacak. Periyodik olarak düzenlenecek olan sağlıklı yaşam koçluğu, sanat organizasyonları, konserler ve spor faaliyetleri ile öğrencilerin çok yönlü ve hayattan keyif alan, mutlu bireyler olmaları hedefleniyor.

İkinci Kampüs Çok Yakında Avrupa Yakasında!

Teknoloji ve İnsan Kolejleri’nin ikinci kampüsünün önümüzdeki yıl Ayazağa’da açılması planlanıyor. Burada açılacak olan ikinci okul 9000m2’lik bir alanda konumlanacak ve 740 öğrenci kapasiteli olacak.

Teknoloji ve İnsan Kolejleri donanımlı laboratuvarları, yetkin eğitimci kadrosu, öğrencilerine dünyaya açılmaları için her türlü beceriyi kazandıran eğitim programı ve en önemlisi de teknolojiye hakim ve onu yaratabilme kapasitesine sahip nitelikli insan kaynağı yetiştirme hedefi ile ülkemizin eğitim ekosistemine çok büyük katkıda bulunacağa benziyor. Geleceği bekleyen değil, geleceği ‘yaratan’ çok yönlü bireylerin yetişeceği Teknoloji ve İnsan Koleji’ne ve bu donanımlı okulun şanslı öğrencilerine 2017-18 Eylül ayında başarılı bir eğitim dönemi diliyoruz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.