En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

AKP’li Gültak: ‘İster kızımı ister oğlumu çalıştırırım’

08.09.2021, 15:41

Akdeniz Belediyesi’ne 2.5 yıllık süre içinde alınan 18 sözleşmeli personel, meclis gündemine taşındı. CHP’li üye Muhittin Ertaş, hazırlanan müfettiş raporunu meclise sundu.

 

Akdeniz Belediye Meclisi toplantısında CHP’li Muhittin Ertaş, belediyedeki mülkiye müfettişinin raporunu meclis üyeleriyle paylaştı. Ertaş, sözleşmeli personel konusuna dikkat çekti. AKP’li Gültak’ın görevde olduğu sürede 18 kişinin sözleşmeli olarak kadroya alındığını hatırlattı. Ertaş, “Sözleşmeli personelin genelde torpilli kişiler olduğu yönünde bir algı vardır. Biz de bu 18 sözleşmeli personelin kim olduğunun, neden alındığının açıklanmasını istiyoruz” dedi.

 

Görevde olduğu 2.5 yıllık süre içinde 18 kişiyi kadroya alan Gültak, Ertaş’ın sorusuna tepki gösterdi. Torpil iddialarını reddeden Gültak, kendisini şu ifadelerle savundu:

 

“Ne torpili? Sözleşmeli personel idarenin yetkisindedir. Ben istersem oğlumu çalıştırırım, istersem kızımı çalıştırırım, istersem senin yeğenim çalıştırırım. Ben istediğimle çalışırım. Sizin istediklerinizle çalışmak zorunda değilim. Biz hiç olmazsa sözleşmeli personel alıyoruz. Büyükşehir belediyesi gibi işçi çıkarmıyoruz.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!