28 Kasım Haftası Burç Yorumları            
Bu haftanın en dikkat çeken etkisi tabi ki 29 Kasımda gerçekleşecek Yay burcundaki YeniAy...  Yay burcundaki bu YeniAy’a direkt etki eden gezegen ise Balık burcunda artık düz pozisyonda seyahat eden Neptün...Neptün etkili bu yeniay, hayal ettiğimiz ideallerimiz ile gerçekler arasında bir köprü görevi görecek. Bir yanda hayallerimiz ve bir yanda ise gerçekler ve gerçekleştirmek istediğimiz ideallerimiz bir arada olacak.  Neyi idealize ediyor, hangi hayalimize ilerlemek istiyor ve yenilenmek istiyoruz. Bize bunun enerjisini Yay, Balık ve Terazi enerjisi anlatacak.

YeniAy Yay burcunda olunca, yöneticisi Jüpiter de dikkat çekmekte.  Jüpiter ise Terazi burcunda gezinmekte.  Birçok zorlayıcı açı ile baş etmeye çalışıyor şu dönem, aslında adil ve adaletli olana özlem ile değişen düzen arzusunu anlatıyor sanki, değişen istekler ve Mars’tan aldığı destek ile değişime cesaret ediyoruz diyebilirim.

3 Aralıkta Merkür artık Oğlak burcunda, daha planlı ve sistemli ve daha olgun kararlar almamıza neden olacak. Biraz olayların negatif yanı ile ilgilenme arzusunda olacağız. Sorunlarımıza olgunlukla yaklaşmak isteyeceğiz.

Hafta başından itibaren Venüs ve Uranüs arasındaki sert görünüm de dikkat çekiyor.  Venüs dediğimizde aklımıza ilk gelen etki hali ile ilişkiler, kaynaklar, para ve yaşamsal zevklerimiz... Plütonun enerjisinden henüz ayrılmış ve Uranüs ile etkileşimde olacak Venüs hali ile dengemizi bozabilir. Ciddi mi olmalıyım, sorumluluk mu almalıyım, yoksa özgürleşmelimiyim diyeceğiz. Ani bitişlere, hızlı başlangıçlara, beklenmedik değişimlere açık olabiliriz.  Yine YeniAy enerjisine bağlıyor hafta bizi, bir idealin peşinden mi gitmeliyim, hayal ettiğimin arkasında mı durmalıyım, yoksa hayallerim sebebi ile değişimi başlatmalımıyım diyor olacağız...

Neptün sinsidir, sinsi hareket eder ve o kadar yavaş alır ki etkisine ne olduğunu bile anlamadan çözülür ve enerji alanında hareket ederiz.  Neptün çok uzun süre Retro pozisyondaydı ve 20 Kasımdan itibaren ise artık düz pozisyonda. Bu hafta ise YeniAy etkisinde rol almakta... İşte haftanın enerjisi hayallerim ve gerçeklerim... Hayal ettiğimiz bir yaşamı gözümüzde büyütebiliriz ve değişim isteyebiliriz... Hafta bizi biraz bu anlamda zorlayabilir.

Bu hafta burçlara bakarsak eğer YeniAy’ın gerçekleştiği alan ve hangi konularda etkiliyor olduğuna ve Neptünün haritalarınızda nerelerde gezindiğine ve tabii  Venüs-Uranüs açısının haritanızda hangi alanı tetiklediğine ve tabii Merkürün artık hangi alana dikkatinizi çekeceğine bir bakalım;Koç ve Yükselen Koç ; YeniAy Yay burcunda olunca size bir eğitimin kapılarını açabilir, tayin veya atanma, uzak çevreler ile ilişkilerin hızlanması ve bir eğitim konusunu hayatınıza katmak için cesaretlenebilirsiniz.  İkili ilişkiler yolu ile parladığınız bir yılda olduğunuzu bilmelisiniz, birliktelikler açısından önemli bi dönemde olduğunuz için bir duyuru yapabilirsiniz. Bilinç altınız çok hareketli,  Neptünün gezindiği alan sezgilerinizi arttırmakta fakat bir diğer yandan da dikkatinizi de dağıtmakta.  Bu YeniAy ve Neptünyen enerji ile birlikte kararlarınızı sorgulayabilir ve gerçekten ne istediğinizi sorgulayabilirsiniz.  Venüsün haritanızın en tepe noktasında gezinmesi ve Uranüs ile yapacağı sert etki bir ilişkiden aniden özgürleşme durumuna da neden olabilir. Aniden bir bırakış ve bir sonlanma arzusu duyabilirsiniz. Gitmek mi zor, kalmak mı zor gibi bir durumda kalabilirsiniz. Para ile ilgili beklenmedik bir kazanç, veya bir harcama durumu gibi bir etki de yaşayabilirsiniz.  Merkür 3 Ocakta oğlakta olacak, zihniniz iş hayatınız ve hedeflerinize kayarken, ciddi ve sorumluluk almanız gerekecek.

Boğa ve Yükselen Boğa ; Ortak kazanımlar ve kaynaklar alanında gerçekleşecek Yay YeniAy’ı size hiç beklemediğiniz bir para getirebilir. Fakat Neptün enerjisine dikkat etmeniz de gerekecektir, gelen ve giden para enerjisi bu hafta dikkat çekebilir. Bu yeniay belki de umut ettiğiniz bir paraya veya kaynak arttırmaya da işaret edebilir, bazı girişimleriniz olacağını anlatabilir. Neptün ise çevre ilişkilerinizi uzunca bir süredir etkilemekte. Bu YeniAy ise belki çevrenizdeki insanlar ile aranızdaki para konusunu veya para ile ilgili bir durumu tetikleyebilir. Sonuç olarak umutlarınızı anlatan alanda hareket etmekte Neptün ve umutlarınızı gözden geçirdiğiniz bir dönemdesiniz. Yani beklentileriniz ve sonuçları biraz faklı olabilir açıkçası.  Çok aktif bir rutin dönemindesiniz, emerklerinizin karşılığını almak istediğiniz bir süreçtesiniz fakat sizden kaynaklı veya değil, bu hafta beklenmedik yön değişimleri yaşama olasılığınız da yüksek. Venüsün Uranüs ile yapacağı görünüm size beklenmedik bir seyahat, beklenmedik bir karar veya beklenmedik bir haber getirebilir. Uzak yollardan gelebilir bu haber. Merkür Oğlak burcuna geliyor bu hafta, seyahatler ve uzak yollar konusunda yoğunlaşabilir, hızlı bir seyahat durumu yaşayabilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler ;  Yay YeniAy’ı karşıt burcunuzda ve karşınızdaki insanlardan beklentileriniz var fakat unutmamanız gereken beklentilerinizin karşılığını alabilecekmisiniz? Kendinize bu soruyu sormalısınız. Özellikle birlikte iş yaptığınız veya yapmak istediğiniz insanlar konusunda sanki biraz beklentileriniz ve sonuçları birbiri ile örtüşmeyebilir. Aslında uzunca bir süredir bu enerjinin etkisi altındasınız sebebi ise karşıt burcunuzda gezinen Satürn! İlişkiler konusunda önemli bir dönem ve sınavdasınız. Yani hayatınızda iş veya eş, beklentiler masaya yatıyor olabilir.  Yay yeniAy’ı sizin için son derece önemli, unutmayın 14 Aralıkta gerçekleşecek Dolunay burcunuzda olacak. Başlamasını istediğiniz ne varsa bunun yönü netleşebilir bu dolunay döneminde. Yani bu hafta gerçekten önemli fakat beklentilerinizi çok yüksek tutmamanız ise sizin için daha iyi olacak diyebilirim.  Jüpiter desteği arkanızda fakat Jüpiterin bir süredir başı Plüton ile dertli, yani dönüşüm ve değişim, ilişkilere bakışın masaya yattığı bir dönem yaşıyor olabilirsiniz. Venüs –Uranüs arasındaki sert görünüm beklenmedik aşk krizleri getirebilir! Merkür kaynaklar, ortak kazanımlar alanınızda hareket edecek. Ortak bir bütçe konusu öne çıkıyor olacak.  Zihniniz paraya ve ortak bir bütçe konusuna kayabilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç ;  Yay YeniAy’ı rutininize bir yenilik getirme arzunuzu anlatıyor aslında. Temponuzda birşeyleri iyileştirme arzunuzun son derece yüksek olduğunu gösteriyor. Bazı yaratıcı işleriniz veya projeleriniz olabilir, tempo biraz seyahat belki kiminize de medya, yayıncılık, tanıtım konuları ile geliyor olacak. Genel düzeninizde biraz özgürleşme arzusu, daha da uzaklara gitme ve seyahat etme isteği de getiriyor olacak. Yani aklınız aslında burada işlerdeyken, beklentileriniz özgürleşmek ve farklı ortamlarda olma arzuna kayabiliyor olacak.  Denge yakalayın bu sebeple, sizi yoran rutinden özgürleşmenin yolunu farklı yöntemler ile bulmaya çalışın.  Yeniay’ın yönetici gezegeni Jüpiter ise Yuvanızda gezinmekte, tempo kiminize de aile konusunda bir hareket getirebilir.  Venüs Yuva göstergeniz, çevre ilişkilerinizi de yönetmekte, yeni bir çevre konusu da dikkat çekebilir. Ailevi konularda şaşırabileceğiniz haberler alabilirsiniz. Venüsün karşıt burcunuzda gezinmesi ve Uranüs ile yapacağı etki, beklenmedik bir ilişkinin bitmesi ve belki de başlaması anlamına da gelebilir. Merkür karşıt burcunuza gelip yerleşecek ve dikkatiniz ilişkilere kaymaya başlıyor olacak.

Aslan ve Yükselen Aslan ;  Aşk istiyorsunuz sevgili Aslanlar. YeniAy Aşk alanınızda gerçekleşirken yaşam motşvasyonu da istiyorsunuz.   Aşkla bağlanmak veya aşk ile uğraşacağınız bir hobi belki fakat her şekilde hayatınıza neşe ve eğlence katmak istiyorsunuz.  Yay yeniayı ile birlikte yaşam motivasyonu arzunuz artıyor.  Satürn uzunca bir süredir Yay burcunda gezinmekte, bu da sizi gerçekten yormakta ve zorlamakta ama bunun yanı sıra önemli sorumluluklar da vermekte. Burcunuzu desteklerken bir yandan da farklı şeylerden zevk almaya başlamanıza neden olmakta. YeniAy’ın yönetici gezegeni Jüpiter ise eğitim ve seyahatler ile ilgili alanda ve size özellikle bilgi ve eğitim konusu ile yeni keyif alanları araştırmanızı ister durumda. Farklı açıdan bak, yeni şeyler öğren ve araştırmacı ol der gibi durmakta.  Neptün YeniAy’da her ne kadar Yay yıldızları ile stresli bir açıda da olsa, ve bu ortak kazanımlar ile ilgili konularda sizi zorlasa da, aynı zamanda başkasına değil sadece kendinize güvenmeniz konusunda da önemli tecrübeler vermekte.  Merkür genel rutininizi hareketlendirmek üzere Oğlak burcuna giriş yapıyor.

Başak ve Yükselen Başak ; Yay yıldızları yuvanızda gezinirken yaşam alanınızda bir de yeniay’ın gerçekleşmesi yuvanızda  bir düzenleme arzusunda olabileceğinizi göstermekte. Ev yaşamınıza odaklanmanız ve aileniz ile ilgilenmeniz gereken bir haftada olabilirsiniz. Bu hafta yaşam alanım ve yaşam konforum önemli derken, alacağınız kararlar da köklü yenilik ve değişimlere neden olabilir. Neptün karşıt burcunuzda ve bu yeniay’da gayet etkili görünmekte. Bu da ilişkiler konusunun da sizler için önemli olduğunu göstermekte.  Karşınızdaki insanlara bakışınız ve onlardan beklentileriniz önemli, Neptün artık düz pozisyonda ve gerçekten ilişkilerdeki alma-verme dengesinde hangi noktada olduğunuza önem verdiğiniz bir süreç içindesiniz. Hayal ettiğiniz bir ilişki içinde misiniz? Yoksa sadece farkında olmadan ilerleyen ve sizi düşündüren bir süreçtemisiniz? Bu yeniay biraz kendine dön ve yaşamını gözden geçir der gibi durmakta.   Venüs aşk evinizde gezinmekte,  Uranüs ile zorlu enejide bu hafta. Para ve finans konuları sizin için Venüs yönetiminde olduğu için ekonominiz hareketli durmakta. Beklenmedik gelirleriniz olabilir, sürpriz kaynak artışı örneğin. Beklenmedik giderleriniz de dikkat çekebilir. Tutumlu olmak istedikçe sürpriz harcamalar dikkat çekebilir.

Terazi ve Yükselen Terazi ; Yay yıldızları iletişim ve seyahatler evinizde gezinirken sizlere bir seyahat ve çevrenizde bir yenilik arzusu getirebilir.  Çevre ilişkileriniz dikkat çekiyor ve bazı kararlarınız da öne çıkıyor açıkçası.  Satürn uzunca bir süredir size çevre yeniliği arzusu getirirken belki de bu YeniAy bir tetik görevi yaparak sizlere çevre ilişkileriniz ile ilgili bir karar aldırabilir.  YeniAy’ın yönetici gezegeni Jüpiter Terazi burcunda ve Plütonun enerji alanında, bu da yaşamınızda köklü bir değişim veya yenilik isteyebileceğinizi de düşündürmekte açıkçası.   Neptün 20 Kasım itibari ile artık düz pozisyonda ve genel düzen ve rutininizde gerçekten zorlamakta sizi. Kontrol edemediğiniz bir düzenin içinde belki de gerçekten istediğiniz ortamda olmayabilirsiniz.  YeniAy size hadi bir yenilik yarat derken, Neptün’den aldığı enerji ile belki de genel düzeninizi değiştirme arzusunda olmanıza neden olabilir. Venüs yönetici gezegeniniz ve Uranüs ile etkileşimde ani bir kararla bir değişim devrede olabilir. Kendinizi bir durumdan veya bir konudan özgürleştirmek isteyebilirsiniz.  Parasal konularda bu hafta gündeminizde ayrıca. Beklenmedik gider-gelir dengesi konusu var. Ya da gelirlerinizde önemli bir avantaj yakalamak için projeler içindesiniz.   Bir düzen değiştirme arzusu dikkat çekmekte sevgili Teraziler.

Akrep ve Yükselen Akrep ;  Yay yıldızları kaynaklar alanınızda gezinmekte, ekonomik anlamda kazanç yaratma enerjisi bu Yay YeniAy’ı ile birlikte de dikkat çekmekte.   Neptünün bu YeniAy’da dikkat çekmesi de belki tam olarak elde etmek istediğiniz bir para değilde düşündüğünüzden daha az olabileceği ile ilgili ihtimaller getirmekte açıkçası.  Dolayısı ile bir kazanç ama bunun yanısıra biraz da hayal ettiğiniz ya da beklentinizin karşılığını alamama durumunuz var diyebilirim.  Biraz 14 Aralık dönemlerinde netleşirsiniz gibi durmakta açıkçası.  Yani bütçe konusu ay ortasında netleşir diyebilirim. Venüs ve Uranüs arasındaki kontak da şaşırtıcı görünmekte bu da özellikle yakın çevrenizdeki insanların öne çıktığını, hatta bazı evrak işlerinizin de olabileceğini göstermekte.   Mars yuvanızda gezinmekte ve Jüpiter ile dost görünümde ailevi bir konu, ev veya yaşam alanınız ile ilgili bir durumuda tetiklemekte. Yani sevgili Akrepler, yaşam alanınızda bir düzen yaratma çabası ve kaynaklar da bu hafta sizler için önemli.  Şaşırtıcı teklifler de alabilirsiniz bu hafta! Eşinizden olabilir, ortaklı işler yaptığınız kişilerden olabilir. 3 Ocakta Merkür iletişim ve seyahat alanınıza giriş yapacak. İletişim trafiğinizi arttıracak, bunun yanı sıra evrak işleriniz de artacak gibi durmakta. Beklenmedik yolculuklar, seyahatler devrede olabilir.

Yay ve Yükselen Yay ; Burcunuzda gerçekleşecek YeniAy sizlere kendinize ve önceliklerinize odaklanmanıza önem vermenize neden olacak.  Burcunuzda gerçekleşecek YeniAy’ın yönetici gezegeni ise Jüpiter ve hayata karşı umutlarınızı yükseltmek ister gibi durmakta.  Çevre ilişkileriniz, çevreniz ile birlikte yapacağınız ortak projeler de dikkat çekebilir açıkçası.  Mars ve Jüpiter arasındaki destek enerji göstermekte ki, yoğun bir iletişim trafiği içindesiniz ve yakın ve uzak çevreden de destekler almaktasınız.  Neptün burcunuzu etkiliyor, yeniay’da ise dikkat çekiyor, hedef ve planlarınızı hayata geçirirken sanki yaşam alanınızda olabilir, bir değişim ve yenilik de istiyor olabilirsiniz. Biraz dikkatler yaşam alanınıza da kayıyor açıkçası.  Para enerjisi çok hareketli durmakta, sürpriz gelir artışı durumu olabilir. Merkür 3 Ocakta kaynaklar alanınıza geliyor, paraya kayıyor dikkatiniz. Ekonominiz, gider ve gelirleriniz ve bütçeniz önemli. Bir maddi avantaj yakalama durumunuz da dikkat çekiyor.   

Oğlak ve Yükselen Oğlak ; Yay burcundaki yıldızlar sizi biraz izolasyona çekmiş gibi durmakta. Dinlenmek istediğiniz ve kendi iç dünyanıza önem verdiğiniz bir dönemdesiniz.   Yay burcundaki YeniAy ise size iç dünyanızda planlar ve programlar yaptırmakta. YeniAy’ın yönetici gezegeni Jüpiter haritanızın en tepesinde gezinirken, önemli projeler ve planlar adına geleceğe yönelik planlar içinde olabileceğinizi de anlatmakta. İletişim diliniz ve kendinizi ifadeniz, veya gerçekten ne yapmak istediğiniz konusunda biraz yön duygusu konusunda zorlansanız da aslında bir hayalinizi hayata geçirmek konusunda da destekler almaktasınız. Sadece çok iyi projelendirin derim.  Venüs burcunzuda ve Uranüs ile etkileşimde bu hafta, şaşırtabilirsiniz çevrenizdeki insanları, özellikle hedefleriniz konusunda. Kariyer konusu dikkat çekmekte, yenilik isteyebilirsiniz ve yeni hedefler belirleyebilirsiniz. 3 Ocakta Merkür burcunuza geliyor ve bu geliş ile iç dünyanızda projelendirdiğiniz konuları hayata geçirebilmeniz konusunda da destekler alıyor olacaksınız. Fakat genel olarak yıldızlara baktığımda yaşamınızda değişimler istediğinizi, bunlar ile ilgili planlar döneminde olduğunuzu söylemeliyim.

Kova ve Yükselen Kova ; Yay yıldızları sizlere yeni bir çevre getirebilir. Gelecek ile ilgili, önünüzdeki süreç ve yaşamınıza yeni bir umut ile bakabileceğinizi göstermekte. YeniAy’ın yöneticisi Jüpiter burcunuzu desteklerken yapmak istediğiniz girişimler için yıldızlardan destek almaktasınız. Mars burcunuzda bu da sizi girişimci ve enerjik yapmakta. Jüpiter ile dost enerjisi size önemli şanslar da getirmekte açıkçası.  Sadece maddi konularda biraz dikkatli olmalısınız, şanslar devrede fakat ekonomik anlamda bütçe konusunda temkinli ve titiz davranmalısınız.  3 Aralıkta Merkür Oğlak burcunda olacak ve uzunca bir süre Oğlakta kalacak hatta 19 Aralıkta Retrosu da devredei tüm bu enerjiler bir şans yakalasanız ve bir destek görseniz de sanki bunun hayatınıza yansımasının zaman alabileceği gibi de bir durum var açıkçası. Bir girişim enerjisi öne çıkmakta, fakat biraz bekleme ve yakalayacağınız şans her ne ise biraz bekleme konunuz da olacak gibi durmakta.  Venüs ve Uranüs arasındaki etki dikkatleri biraz aile ilişkilerine çekmekte.  Ailevi bir konu size beklenmedik bir seyahat getirebilir. Belki ailenizin sizi ziyaret etmesi de söz konusu olabilir.

Balık ve Yükselen Balık ;  Haritanızın en tepesinde gerçekleşecek YeniAy iş hayatınız ve yaşam hedefleriniz konusunda dikkat çekmekte.  Düzen kurma arzusundasınız, yeni hedefleriniz gündeme gelebilir. Burcunuzda gezinen Neptün ve Yay burcundaki YeniAy enerjisi aslında hedefleriniz ve hayalleriniz arasında bir denge kurmak konusunda zorlandığınızı da göstermekte. Bir plan ve düzen isterken belki de beklentilerinizi tekrar gözden geçirdiğiniz bir döngüde de olabilirsiniz.  Aslında her ne planlıyor ve beklenti içine giriyorsanız bunun neticelerini biraz 14 Aralık dolunay zamanı fark ediyor da olabilirsiniz.  YeniAy’ın yönetici gezegeni Jüpiter ise ortak kazanımlar alanında seyahat etmekte, maddi konular ve maddi beklentiler konusunda da temkinli olmanız, sizi zorlayacak borçlar altına girmemeniz konusunda dikkat çekiyor açıkçası.  Plüton ve Jüpiter arasındaki sert açı, kazançlar konusunda zorlanmalara neden olabilir. Özellikle çevrenizdeki insanlar ile maddi konulara dikkat etmeniz gerektiği konusunda uyarıyor da diyebilirim. 3 Aralıkta Merkürün Oğlak burcuna gelişi ile birlikte burcunuzu desteklemesi güzel açıkçası.  Çevreniz dikkat çekecek, çevrenizdeki insanlardan beklentileriniz de paralel olarak önemli olacak diyebilirim.
 
Sağlıklı ve Huzurlu bir hafta dilerim...


Sevgilerimle, Berna Atay

Twitter        :  www.twitter.com/BernAtay
Facebook     :  www.facebook.com/atayberna 
Web sayfası :  www.bernaatay.com.tr 
Mail             :  atayberna@gmail.com

 

 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.