15.12.2017, 21:55

18 - 24 Aralık Haftası Burç Yorumları

Haftaya Yay, burcunda yeni ay ile adım atıyoruz.  Yay burcunun 26 derecesinde yaşanacak olan bu yeni ay sabah saatlerinden itibaren haftaya damgasını vuracak. Yay, iyimserliği, neşeyi, uzak yerleri ve yabancı kültürleri keşfetmeyi anlattığı gibi aldığı sorumluluğu da yerine getirmeyi sever. Hayatımızda Yay burcunun temsil ettiği konular ön plana geleceği gibi Merkür’ün retroda olduğunu göz önünde bulundurursak geçmişte gündemimizde olan konular da karşımıza gelebilir. Yeni atılımlar ve başlangıçlar için 24 Aralık ve sonrasında aksiyona geçmekte fayda var.

Salı günü Ay, Oğlak burcunda güne başlıyoruz. Sorumluluklarımızın bilincinde ve disiplinli bir şekilde işlere başlamak daha kolay olabilir. Ay’ın Mars ile olan güzel açısı sayesinde işlere başlama ve konsantre olma gücümüz yüksek görünüyor. Zorlu işlere bugün başlayabiliriz.

Çarşamba günü Ay, Oğlak burcunda yolculuğuna devam ederken Plüton ile kavuşumda ilerleyecek. Duygusal krizlere açık bir gün yaşayabiliriz. İnatçı ve ısrarcı tavırlar sergilemekten uzak durmalıyız. Uranüs’ün kare açısı da bizi beklemediğimiz duygusal krizlere sürükleyebilir. Plan dışı bazı olaylar bizi gerebilir, dikkatli olalım. Ayrıca Satürn, burç değiştirerek yöneticisi olduğu Oğlak burcuna adım atıyor. Yay’ların gözü aydın! Neredeyse 3 yıldır sınav üstüne sınav verdiniz. Sıra Oğlak burçlarında! Yaklaşık 2,5 sene kadar Oğlak burcunda ilerleyecek. Bireysel haritamızda Oğlak nereyi yönetiyorsa önümüzdeki 2,5 yıl boyunca o konularda sorumluluk alacağız ve belli sınavlardan geçeceğiz.

Perşembe günü Ay, Kova burcunda güne uyanıyoruz. Sıra dışı düşünmek, özgür hareket etmek ve entelektüel sohbetlerde bulunmak içimizden gelebilir. Bugün Ay- Mars karesini göz önünde bulunduralım ve sınırları fazla zorlamayalım. Rekabet ve inatçı bir iletişim tarzı baş gösterebilir. Baş ve migren ağrıları atak yapabilir. Ayrıca bugün Güneş, Oğlak burcuna geçiş yapıyor. Tüm Oğlakların yeni yaşı kutlu olsun! Güne Satürn ve Güneş kavuşumu da damgasını vuruyor. Ciddi bir gün geçirmemizin yanı sıra karamsarlıktan da lütfen uzak duralım. Kendimizi gün içerisinde kısıtlanmış hissedebiliriz.

Cuma günü Ay’ın Jüpiter ile karesi dikkat çekiyor. Tembelliğe meyilli bir günde olabiliriz. Ayrıca patavatsız konuşmalar da geçebilir, Merkür’ün de retro da oluşu açıkçası bu ihtimali kuvvetlendiriyor. Atacağımız imzalara, göndereceğimiz maillere ve telefon görüşmelerimize çok dikkat etmeliyiz. Bütçe ve harcamaları da göz önünde bulundurmalı, aşırıya kaçmamalıyız.

Cumartesi günü Ay, Kova burcuna ilerlerken Venüs ile güzel bir açı yapıyor. Aşk, ilişkiler ve tatlı dilli olmak adına bu enerjiyi güzel kullanmalıyız. Sevdiklerimizle bir arada güzel programlar yapabilir, entelektüel sohbetlerle vizyonumuzu genişletebiliriz.

Pazar günü Ay, Balık burcunda güne uyanıyoruz. Neptün ile yakınlığı dikkat çekiyor. Akışta olmak, hayal kurmak ve içimizden geldiği gibi tembellik yapmak adına yumuşak bir gün geçirebiliriz. Ayrıca ruhsal çalışmalar yapmak, hem ruhumuzu hem de bedenimizi rahatlatmak adına bugünü çok iyi değerlendirelim. Bunun yanı sıra sanatsal faaliyetlere katılmak ve görsel zekâ ile ilgili birçok çalışma yapmak da mümkün görünüyor. Günün en güzel enerjisi ise Merkür retrosu bitti! Gözümüz aydın. Zihinsel enerjimiz ve düşüncelerimiz bugünden itibaren hızlanıyor! Önümüzdeki birkaç gün kesin karar almamaya dikkat edelim.

Haftaya burç bazında değinecek olursak;

Koç ve Yükselen Burcu Koçlar:

Haftaya uzak çevreler, yeni kültürler, yabancı diller, ticaret, hukuksal konular, turizm veya lojistik konuları ile ilgili Yay burcunda yaşanacak olan bir yeni ay ile başlıyorsunuz sevgili Koçlar. Kendinizi ve bakış açınızı geliştireceğiniz, yeni başlangıçlara adım atacağınız bir yeni ay yaşayabilirsiniz. Eskiden beri aklınızda olan ama bir türlü faaliyete geçiremediğiniz bir işe start verebilirsiniz. Yeni bir dil öğrenmek, ticarete atılmak veya uzak ülkelere seyahat etmek gibi… Haftanın ilerleyen günlerinde iş, kariyer ve statünüz ile ilgili konular ağır basabilir, büyük sorumlulukların altına girebilirsiniz. Zorlu işlere başlayarak kolayca üstesinden gelecek motivasyonu kendinizde bulabilirsiniz. Dikkatli olun ve iş yerinde üstlerinizle gereksiz tartışma ve rekabet ortamlarına çekilmeyin. Güneş’in bu hafta Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte iş ve kariyer alanınızda daha çok sorumluluk alacağınız bir aya adım atacaksınız. Hafta sonuna doğru sosyalleşmek, arkadaş ortamlarınızla yeni mekanlar keşfetmek ve yatırımlarınızı planlamak için oldukça elverişli görünüyor. bu haftanın diğer bir olayı ise Satürn Oğlak burcuna geçiş yapıyor. Önümüzdeki 2.5 sene boyunca iş, kariyer, statü ve aile büyükleri ile ilgili konularda bir çok sınavdan geçebilir ve sorumluluk alabilirsiniz. Sağlığınıza ve aile büyüklerinizin sağlığına dikkat etmelisiniz. Hafta sonu sosyalleşmek ve oldukça enerjik aktivitelerle özgürleşmek isteyebilirsiniz. Tatlı dilli ve güler yüzlü enerjiniz sayesinde dostluk ilişkilerinizi daha çok pekiştirebilirsiniz. Pazar günü ise dinlenmek, zihninizi boşaltmak ve inzivaya çekilmek hem ruhunuza hem de bedeninize çok iyi gelecek. Bugünü kendinize ayırın ve ciddi kararlar almadan akışta kalın sevgili Koçlar.

Boğa ve Yükselen Burcu Boğalar:

Haftaya, Yay burcundaki yeni ay ile başlıyorsunuz sevgili Boğalar. Ortak kazançlar, mahkemeler, miras, kiralar, borçlar ve krediler alanında yeni bir başlangıç yapabilirsiniz sevgili Boğalar. Eskiden beri gündeminizden yer alan bir olay olabilir bu. Tahsil edemediğiniz bir borcu tahsil edebilir veya borçlarınızı yeniden yapılandırabilirsiniz. Kiminize miras dahi kalabilir. Oldukça bereketli görünüyor. Öte yandan geçmiş ödemediğiniz bir vergi veya sigorta borcu var ise önünüze gelebilir, dikkat edin. Haftanın ilerleyen günlerinde yükselen enerjinizle yurt dışı, yabancılar, uzak akrabalar veya yabancı dil gibi konularda sorumluluk alabilirsiniz. Ticaret veya lojistik ile uğraşanlarınız var ise büyük sorumlulukların altına girebilir. Tüm bu koşuşturmacada duygusal krizler, rekabet ortamları veya inatçı tutumların sergilenebileceği durumlar yaşanabilir. Dikkatli olun ve sinirlerinize hakim olun. Aksi takdirde büyük zarar etmeniz söz konusu olabilir. Bu hafta oldukça hareketli geçecek. Öyle ki Güneş ve Satürn burç değiştirerek Oğlak burcuna geçiş yapıyorlar. 2,5 yıl boyunca uzak çevreler, ticaret, hukuksal davalar, yüksek eğitim ve yeni vizyonlar ile ilgili konularda sizlere sorumluk aldıracak öğretmeninizi Satürn söz sahibi olacak. Bu konularda gelişip büyüyeceksiniz. Kiminize master gibi başlangıçlar da yapabilir. Haftanın ilerleyen günlerinde iş, kariyer ve statü konuları gündeminize gelecek. İşinizde bakış açınızı değiştirebilir ve sıra dışı çözümler geliştirerek ilerleyebilirsiniz. Merkür retrosu bu hafta son buluyor! Siz yine de karar almak ve uygulamaya geçmek için birkaç gün daha beklemelisiniz. Hafta sonu dinlenebilir, aile büyüklerinizle bir arada olabilir ve bağlarınızı kuvvetlendirebilirsiniz. Pazar günü enerjiniz yükseliyor. Sosyalleşmek, arkadaşlarınızla veya çocuklarınızla bir arada eğlenmek için enerjiler oldukça güzel görünüyor. Dinlenin ve eğlenin sevgili Boğalar.

İkizler ve Yükselen Burcu İkizler:

Haftaya Yay burcunda yeni ay ile başlıyorsunuz sevgili İkizler. İkili ilişkiler, eş veya ortaklık konuları ile ilgili yeni başlangıçlar gündeminizde yer alabilir. Kiminiz evlilik kararı alırken kiminiz eskiden beri gündemde olan ticari bir ortaklık kurabilir. Yönetici gezegeniniz Merkür’ün retroda olduğunu unutmadan aldığınız kararı birkaç gün sonra uygulamanızda fayda olacağını göz önünde bulundurmalısınız. Acele etmeyin. Bu hafta Satürn de nihayet karşıt burcunuzdan çıkarak ikili ilişkiler veya eş konularında size epey bir şeyler öğreterek ortak kazançlar evinizi yöneten Oğlak burcuna geçiş yapacak. Önümüzdeki 2,5 yıl boyunca ortak kazançlar, borçlar krediler, eşinizin veya ortağınızın parası gibi konularda gerekli sorumlulukları alabilirsiniz. Bu tarz sınavlara hazır olun ve öğreneceklerinizi mutlaka göz ardı etmeyin. Haftanın ilerleyen günlerinde Güneş’in de Oğlak burcuna girmesi ile birlikte bu dönem borçlar, mahkemeler ve miras gibi konularda daha çok sorumluluk alarak ilerleyeceğinizi söyleyebilirim. Öte yandan inatçı ve rekabet isteyen ortamlara çekilmekten, pire için yorgan yakmaktan imtina etmelisiniz. Ani harcamalar ve ödemelere karşı temkinli olmalısınız. Hafta sonuna doğru enerjiniz bir hayli yükseliyor. Yurt dışı, yabancı dil, tatil ve yabancılar ile ilgili konular gündeminizde yer alabilir. Uçak biletleri, yurt dışı tatil paketleri veya teknolojik konular gündeminizde yer alabilir. Hafta sonuna hızlı bir başlangıç yapabilir ve enerjinizi dışarıda spor gibi aktivitelerle deşarj edebilirsiniz. Bu hafta sonu nihayet yönetici gezegeniniz Merkür gerilemesi bitiyor. Artık rahat bir nefes alabilir ve aklınızdaki kararları birkaç gün sonra uygulamaya geçirebilirsiniz. Retronun bitmesi ile birlikte üzerinizdeki ölü toprağını silkiyor ve zihinsel enerjinizi yeniden yükseltiyorsunuz sevgili İkizler.

Yengeç ve Yükselen Burcu Yengeçler:

Haftaya iş, sağlık, günlük rutin ve hizmet alanı konuları ile başlangıç yapıyorsunuz ve tam da bu konularla ilgili güçlü bir yeni ay yaşıyorsunuz. Hasta iseniz sağlığınıza kavuşabilir, kilolu iseniz beslenme düzeninizi değiştirebilir ve spora başlayabilir, eskiden beri iş ile ilgili bir başlangıç gündeminizde yer alıyorsa onu hayata geçirebilirsiniz. Kiminiz yeni bir işe başlayacağı gibi beklediği terfiyi alabilir. Yalnız son zamanlarda aklınızda beliren bir iş için harekete geçmemenizde fayda var zira Merkür retrosu devam ediyor. Haftanın ilerleyen günlerinde eş, ortaklık veya partner konuları gündeminizde yer alırken Satürn, yaklaşık 2,5 yıl olmak üzere bu konular ile ilgili alanınıza geçiş yapıyor. İkili ilişkilerinizde sınavlardan geçebilir, extra sorumluluklar alarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Güneş’in de bu hafta Oğlak burcuna geçtiğini göz önünde bulundurursak ikili ilişkiler veya ticari ortaklıklar bu ay epey göz önünde olabilir. Öte yandan ortak kazançlar, krediler ve borçlar ile ilgili konular gündeminizde yer alırken çok fazla sıra dışı hareket etmemenizde fayda var. Harcamalarınızı abartmayın. Haftayı kapatırken pot kırmak veya dengesiz davranışlar göstermek günün enerjisinde mevcut görünüyor. Ağzınızdan çıkanlara çok dikkat etmeli, ebeveyn iseniz çocuklarınıza tutamayacağınız sözle vermemelisiniz. Hafta sonu enerjiniz yükseliyor. Uzak çevreler, seyahatler, tatil planları ve uzak akrabalar ile ilgili konular gündeminizde yer alabilir. Günlük rutin işlerinizi etkileyen Merkür retrosu son buluyor. Artık işlerinizin daha çok rast gittiğiniz gözlemleyebilirsiniz sevgili Yengeçler.

Aslan ve Yükselen Burcu Aslanlar:

Haftaya enerjiniz son derece yüksek ve bir hayli hareketli başlıyorsunuz sevgili Aslanlar. Aşk, ilişkiler, çocuklar, hobiler ve hayattan keyif aldığınız tüm konular ile ilgili oldukça etkili bir yeni ay yaşıyorsunuz. Merkür retrodayken yaşanan bu yeni ay, eskiden beri aklınızda olan ama bir türlü icraata dökemediğiniz konularda sizi cesaretlendiriyor. Aklınızda olan biri ile ilişkiye başlayabilir yada ne zamandır çocuk yapmayı düşünüyorsanız girişimlere başlayabilirsiniz. Yapacağınız bu girişim size çok iyi gelecek ve kendinizi çok iyi hissettirecek. Aşk, ilişkiler, çocuklar ve hobiler konusu epey gündeminizde yer alacak. Haftanın ilerleyen günlerinde iş yoğunluğunuz ve günlük angaryalarınız artabilir. Sağlığınızı ihmal etmemeli ve uykunuzu düzenli almalısınız. Satürn bu hafta Güneş’le birlikte Oğlak burcuna geçiş yapıyor. Sağlığınıza ve günlük yaşamınıza 2,5 yıl boyunca bir öğretmen edası ile dokunacak. Bu konularda sorumluluk alacak ve ilerleme kaydedeceksiniz. Kiminiz işini değiştirirken kiminiz ise göz ardı ettiği sağlık problemleri ile uğraşabilir. İhmal etmeyin mutlaka kendinize zaman ayırın. Bu hafta ikili ilişkiler, eş veya ortaklık konuları gündeme gelirken rekabetçi tutumlar sergilememeli ve karşınızdakilerle inatlaşmamalısınız. Hafta sonu dinlenmek, ailenizle bir arada olmak ve rahatlamak adına birçok fırsat yakalayabilirsiniz. Tembellik yapmak ve haftanın yorgunluğunu atmak için oldukça rahatlatıcı planlar yapabilirsiniz. Merkür retrosu nihayet bitiyor. Hayattan zevk almak ve hobilerinizle ilgilenmek içinizden daha çok gelecek. Keyfini çıkarın sevgili Aslanlar.

Başak ve Yükselen Burcu Başaklar:

Haftaya ev, aile veya gayrimenkul konuları ile başlıyorsunuz sevgili Başaklar. Bu konuları kapsayan kuvvetli bir yeni ay yaşayacaksınız. Eskiden beri gündeminizde olan bir konu hakkında harekete geçebilirsiniz. Ne zamandır baktığınız bir ev, araba ya da herhangi bir gayrimenkul gibi… Haftanın ilerleyen günlerinde enerjiniz bir hayli yükseliyor. İşlere yönelmek, zorlu işlere konsantre olmak ve aynı zamanda hobilerinizle ilgilenmek adına bir hayli motivesiniz. Adeta her yere koşturuyorsunuz. Yalnız rekabetçi ortamlara çekilmemeye ve ısrarcı tutumlar sergilemeden ilerlemeye özen göstermelisiniz. Satürn bu hafta burç değiştirerek yaklaşık 2,5 yıl boyunca ilerleyeceği Oğlak burcuna geçiş yapıyor. Eğlenmek, hayattan zevk almak, hobiler, aşk hayatı ve bilhassa çocuklar konusunda size çeşitli sorumluluklar aldıracağı bir 2,5 yıl geçirebilirsiniz. Bu dönemde eskiye nazaran daha az eğlenebilir, daha çok sorumluluğun altına girebilirsiniz. Güneş de bu hafta Oğlak burcuna geçiş yaparak bu konularınıza daha çok ışık tutuyor. Sevgilinizle veya çocuklarınızla bu ay daha çok göz önünde olabilirsiniz. Hafta sonuna doğru yoğunlaşan iş temponuzu kolaylamak için bireysel ve sıra dışı çalışmak isteyebilirsiniz. Siz yine de fazla çizginin dışına çıkmayın zira rekabet ortamlarına çekilebilirsiniz. Hafta sonu ikili ilişkiler, eş veya partner konuları gündeminizde olacak. Eşinizle daha çok zaman geçirebilir, sinema gibi görsel sanatlarla ilgilenebilirsiniz. Ve gözünüz aydın! Yönetici gezegeniniz Merkür bu Pazar durağan pozisyonun çıkıyor. Zihniniz ve hayat enerjiniz daha iyi bir hale geleceği gibi ev ve iç huzurunuzda yükseliyor sevgili Başaklar.

Terazi ve Yükselen Burcu Teraziler:

Haftaya son derece motive, cıvıl cıvıl ve konuşkan başlıyorsunuz sevgili Teraziler. Yakın çevre, kardeşler, iletişim, sözleşmeler ve eğitim gibi konuları içeren kuvvetli bir yeni ay yaşayacaksınız. Evvelden beri zihninizde planladığınız ama bir türlü harekete geçemediğiniz bir eğitim veya tatil planını faaliyete geçirebilirsiniz. Ayrıca kardeşleriniz ile ilgili uzun bir süredir gündeminizde yer alan bir durum başlayabilir, haber alabilirsiniz. Vizyonunuzu ve haberleşmenizi hızlandıracak bu yeni ay sayesinde haftaya oldukça motive başlıyorsunuz. Akabinde ev ve aile konuları gündeminizde yer alırken bu konularla ilgili büyük sorumluluklar üstlenebilir, aile bireylerinizden yeni görevler devralabilirsiniz. Ciddi işler de olsa karamsarlığa kapılmadan yoluna koymanızda fayda var. Öte yandan bu hafta hem Satürn hem de Güneş Oğlak burcuna geçiş yapıyor. Yaklaşık 2,5 yıl süresinde Oğlak burcunda ilerleyecek olan Satürn size ev, aile ve yatırım konularında çeşitli sorumluluklar aldıracak. Ev alabilir, satabilir, borçlanabilir veya evlenebilirsiniz. Tüm bu sorumlulukları içeren çeşitli sınavlardan geçebilirsiniz. Aynı zaman anne veya babanızın da sağlığına dikkat etmenizde fayda var. Güneş, bu ay ev ve aile konularınızın daha görünür olacağı bir ay geçirmenize yardımcı olacak. Evinizi güzelleştirebilir, evde daha çok vakit geçirebilir veya aile büyüklerinizle bu ay daha çok ilgilenebilirsiniz. Haftanın ilerleyen günlerinde aşk, ilişkiler ve hobiler gündeminizde yer alırken artan enerjinizle bol bol spor yapabilir veya partnerinizle sosyalleşebilirsiniz. Hafta sonunu kendinize ayırmalı, dinlenmeli ve bakım yaparak kendinizi yenileme imkanı bulabilirsiniz. Özellikle arınmak, rahatlamak ve duygularınızı ifade etmek adına birçok fırsat elinize geçebilir. Akışta olun, dinlenin ve ciddi kararlar almak için diğer haftayı bekleyin. Merkür, Pazar gününden itibaren düz poziyonuna geçerek iletişim ve ifade dilinizin yoluna girmesine, imza ve kararlar için doğru zamanın başlamasına olanak sağlayacak sevgili Teraziler.

Akrep ve Yükselen Burcu Akrepler:

Haftaya bütçe, finansal konular, maddi ve manevi değerler konuları ile başlıyorsunuz sevgili Akrepler. Yoğun bir haftaya ve gündeme adım atabilirsiniz. Tam da bu konularınızı kapsayan bir yeni ay ile Pazartesi’ye başlıyorsunuz. Eskiden beri gündeminizde olan parasal bir konu ile ilgili bir adım atabilir, güzel başlangıçlar için harekete geçebilirsiniz. Elinize alacaklı olduğunuz bir para geçebilir veya beklediğiniz maaş zammının haberini alabilirsiniz. İş başvurusunda bulunmuş ve haber bekleyen Akrepler ise işe kabul haberleri alabilir. Maddi ve manevi olarak sizi bir hayli rahatlatacak bir yeni ay yaşayabilirsiniz. Haftanın ilerleyen günlerinde yakın çevre, kardeşler, haberleşme ve eğitim konuları gündeminizde yer alırken bu konularda ciddi sorumluluklar alabilirsiniz. Karamsar olmadan ve kimseyle rekabet etmeden işlerinize koyulmanızda fayda var. Öte yandan bu hafta hem Güneş hem de Satürn, dost burcunuz Oğlak burcuna geçiş yapıyorlar. Eğitim, kısa seyahatler, kardeşler, iletişim, haberleşme ve medya ile ilgili konularda Satürn size 2,5 yıl boyunca çeşitli sınavlardan geçirerek sorumluluklar yükleyecek. Kardeşleriniz bir sorumluluğa adım atabilir, siz yeni bir eğitim alarak yakın çevrenizi daraltabilir veya iletişiminizi geliştirerek büyük sorumluluklar alabilirsiniz. Kısa seyahatleriniz eskisine göre daha azalabilir ve çalışma hayatınız yoğunlaşabilir. Hafta sonuna doğru ev ve aile konuları gündeminizde yer alabilir. Annenizin marjinal fikirleri kulağınıza gelebilir. Yoğun geçen hafta, sizde evde oturma ve daha fazla evcimen olma isteğini tetikleyebilir. Hafta sonu ise tam tersi; yükselen enerjinizle daha çok dışarıda sosyalleşmek isteyebilir, bol bol spor yapabilir veya sevgilinizle aşkınızı tazelemek isteyebilirsiniz. Öte yandan ebeveyn olanlar ise çocukları ile bağlarını kuvvetlendirebilir. Merkür, Pazar günü düz pozisyonuna geçerek bütçe ve finansal konularınızda ters giden işlerinize ışık tutmaya başlayacak. Yeni kararlar için rahat bir nefes alabilirsiniz sevgili Akrepler.

Yay ve Yükselen Burcu Yaylar:

Haftaya burcunuza yaşanacak yeni ay ile adım atıyorsunuz sevgili Yaylar. Üzerinizden ölü toprağını silktiğiniz ve kendinize geldiğiniz bir hafta geçirebilirsiniz. Bilhassa evvelden beri aklınızda olan ama bir türlü faaliyete geçiremediğiniz gündeminizdeki fikirleri hayata geçirme zamanı! Başarılı olma şansınız yüksek görünüyor. Dış görünüşünüzü değiştirmek, hayatınızda tanıdığınız biriyle ilişkiye adım atmak, kendiniz ile ilgili kararlar almak gibi… Dikkat etmeniz gereken şu ki, aklınızdaki fikirler retro öncesine ait olmalı. Aksi takdirde Merkür retrosunda alınan kararları uygulamanız olumsuz sonuçlar verebilir. Örneğin uzun zamandır yeni bir beslenme programına geçmek istiyordunuz ama bir türlü fırsatınız mı olmadı? İşte onu hayata geçirme zamanı size sunuluyor. Özellikle Satürn’ün de bu hafta burcunuzdan çıkması ile rahat bir nefes alıyorsunuz. 2,5 yıl önceki siz ile şimdiki siz arasında dağlar kadar farkla hayata iyimser bakış açınızla enerjik devam ediyorsunuz. Hepinize geçmiş olsun! Her şeyin yoluna girdiğiniz artık gözlemleyebilirsiniz. Satürn ve Güneş bu hafta Oğlak burcuna, yani sizin maddi ve manevi kaynaklar alanınıza adım atıyor. Parasal konularda çeşitli sorumluluklar alabilir, işinizi değiştirebilir veya geliştirebilirsiniz. Parayı daha iyi kullanmak ve kazanmak konusunda Satürn sizi sınamaya başlayacak. Korkmayın, siz artık öğrendiniz ve daha gücüsünüz. Haftanın ilerleyen günlerinde yakın çevre, kardeşler ve iletişim gibi konular gündeminizde yer alırken sıra dışı ve özgür hareket etmek isteyebilirsiniz. Çeşitli organizasyon ve eğitimlere katılabilir, yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Hafta sonu ev ve aile konuları gündeminizde yer alırken rahat ve dinlendirici planlar yapabilirsiniz. Pazar günü burcunuzda yaşanan Merkür retrosu sona eriyor! Gözünüz aydın! Hem zihinsel hem de psikolojik olarak rahatlayacak ve kararlar alırken artık daha rahat hareket edeceksiniz. Her şey düzelmeye başlıyor sevgili Yaylar. Artık rahatlama zamanı!

Oğlak ve Yükselen Burcu Oğlaklar:

Haftaya, Yay burcunda yaşanacak olan yeni ay ile adım atıyorsunuz sevgili Oğlaklar. Bu yeni ay ile bilinçaltı, gizli kalmış konular, gizli düşmanlar ve farkında bile olmadığınız korkularınız su yüzüne çıkıyor. Yüzleşme zamanı! Yalnız kalmak, düşünmek, izole olmak ve iç sesinize kulak vererek almanız gereken sorumlulukları alabilirsiniz. Özellikle uzun zamandır gündeminizde olan, canınızı sıkan ama görmezden geldiğiniz sorunlar görünür hale gelebilir, hazırlıklı olun.  Var ise bağımlılıklarınızdan kurtulma ve arınma haftası da diyebiliriz. Yüzleşme ve karar zamanı. Haftanın ilerleyen günlerinde enerjiniz ile birlikte çalışkan ruh haliniz yükseliyor. Yalnız duygularınızı ifade ederken inatçı ve ısrarcı tutumlar sergilemeden çevrenize yansıtmanızda fayda var. Herkes sizin gibi olmak zorunda değil, empatiyi elden bırakmayın. Bu hafta yönetici gezegeniniz Satürn burcunuza geçerek 2,5 yıl boyunca size çeşitli sorumluluklar aldırmaya geliyor. Kiminiz evini, kendini, düzenini değiştirirken kiminiz ise çalışma şeklini, yatırımlarını ve ilişkilerini mercek altına alabilir. Siz zaten Satürnyen bir kişilik olduğunuz için, yani sorumluluk bilincine alışkın olduğunuz için doğru kararlar almanız ve bu süreci diğer burçlara göre daha kolay atlatmanız mümkün görünüyor. Cuma günü Güneş sizin burcunuza geçiş yapıyor! Hepinizin doğum gününü kutlarım! Bu ay ön plana çıkmak, görünür olmak ve adeta Güneş gibi parlama sırası sizde. Çok iyi değerlendirin ve fırsatları kaçırmayın. Hafta sonu yükselen enerjinizle sosyalleşmek, arkadaşlarınızla görüşmek, özlem gidermek ve nostalji yaşamak adına çok olası görünüyor. Ayrıca Merkür Pazar günü düz pozisyonuna geçerek zihninizin ve bilinçaltınızın daha iyi çalışacağı, daha kolay karar almada yardımcı olacağı günleri de başlatıyor. Rahatlamak ve yola devam etmek zaman sevgili Oğlaklar.

Kova ve Yükselen Burcu Kovalar:

Haftaya, Yay burcunda yaşanacak olan yeni ay ile adım atıyorsunuz sevgili Kovalar. Hayattan beklentileriniz, yatırımlar, çocuklar ve mucizevi olarak gördüğünüz olaylar ile ilgili kuvvetli bir yeni ay enerjisi ise haftaya başlıyorsunuz. Eskiden beri aklınızda yer eden lakin başlamaya bir türlü cesaret edemediğiniz bir durum, yatırım veya mucize gerçekleşebilir. Merkür retrosunda gerçekleşen bu yeni ay, gündeminizde eskiden beri yer alan bir konunun faaliyete geçeceğini vurguluyor. Haftanın ilerleyen günlerinde inzivaya çekilmek, bireysel çalışmak ve inzivaya çekilerek kendinizle ilgili sorumluluklar almak isteyebilirsiniz. Yakın dostlarınızla dertleşebilir ve sizi sıkan tüm sorunları dile dökerek rahatlama imkânı bulabilirsiniz.  Bu hafta Satürn ve Güneş Oğlak burcuna geçiş yapıyor. Sizin bilinçaltı, gizli düşmanlar, dedikodular, gizli çevrilen işler ve rüyalarınız gibi bilinmeyen alanlarınızda etkili olacak. 2,5 yıl boyunca bu konularınızda size çeşitli sorumluluklar yükleyecek olan Satürn, aydınlanmanızı ve kendinizi daha iyi keşfetmenizi sağlayacak. Kendinizle ve korkularınızla barışık olmak ve içsel olarak gelişmek adına bazı sınavlardan geçebilirsiniz. Güneş’in bir ay boyunca Oğlak burcunda oluşu ise size bu ay daha çok çalışma, yazma ve dolayısı ile içe kapanma dediğimiz şarj evresini sunabilir. İzolasyon ihtiyacı bu ay daha çok duyabilirsiniz. Haftanın ilerleyen günlerinde enerjiniz ve kendinize olan güveniniz son derece yükseliyor. Haftayı çalışkan ve disiplinli bir şekilde kapatırken sıra dışı ve özgür fikirler üreterek çevrenizin dikkatini çekebilirsiniz. Özellikle akşamları sosyalleşmek ve entelektüel sohbetler etmek size çok iyi gelecek. Hafta sonu kendinizi dinlemeli, bütçe ve finansal konuları masaya yatırmalısınız. Harcamalarınızı gözden geçirmenizde fayda var. ayrıca kariyeriniz ile ilgili bazı kararlar almak ve kazançlarınızı artırmak için yeni yollar keşfetmek isteyebilirsiniz. Pazar günü Merkür retrosunu tamamlıyor ve düz pozisyonundan çıkıyor. Yatırımlar, hayattan beklentileriniz ve mucizeler diye tasvir ettiğimiz konularda zihniniz daha hızlı ve pratik çözümlerle sizi rahatlatacak. Bugünden itibaren aksiyona geçme zamanı sevgili Kovalar.

Balık ve Yükselen Burcu Balıklar:

Haftaya iş, kariyer, statü veya aile büyükleri ile ilgili konuları kapsayan kuvvetli bir yeni ay enerjisi ile başlıyorsunuz sevgili Balıklar. Eskiden beri gündeminizde yer alan bu konulardan herhangi biri hakkında aksiyona geçme zamanı! Önceden işe başvurup görüştüğünüz yerden teklif gelebileceği gibi, hasta olan aile büyüklerinizden herhangi birinin iyileştiği haberini alabilirsiniz. Ayrıca çok önceden beri statünüz ile ilgili uygulamak istediğiniz bir planınız varsa hayata geçirmenin tam zamanı! Bekârlıktan evliliğe adım atmak veya özgürleşmek gibi… Haftanın ilerleyen günlerinde arkadaş çevresi, yatırımlar veya çocuklarla ilgili ciddi sorumluluklar üstlenmeniz gerekebilir. Yardım veya uğraş gibi de düşünebilirsiniz. Dikkat etmenize gereken bokta şu ki; rekabet içeren ortamlara çekilebilir veya inatçı tutumlar sergileyerek dediğinizi yaptırmak isteyebilirsiniz. Kalp kırmamak ve kırılmamak adına uysal olmanızda fayda var. Kimseye kararlarınızı dikte etmeyin. Bu hafta Güneş ve Satürn burç değiştirerek dost burcunuz Oğlak’a geçiş yapıyorlar. Satürn, 2,5 yıl boyunca sosyal çevreler, yatırımlar ve hayattan beklentileriniz ile ilgili konularda size çeşitli sorumluluklar yüklemeye ve bunun için sizi bazı sınavlara tabi tutmaya geliyor. Bu konularda zorlanmalar ve sıkıcı durumlar yaşasanız da 2,5 yıl içinde çevreniz ve beklentileriniz anlamında epey bir şey öğreneceksiniz. Güneş, bu alanınızda bir ay kalarak sizi sosyal çevrelerde daha popüler yaparak ön plana çıkmanıza yardımcı olabilir. Fayda sağlayabileceğiniz ortamlara adım atmanız size bu dönem oldukça kazanç getirebilir, iyi değerlendirmelisiniz. Hafta sonu enerjiniz bir hayli yükseliyor. Sinema ve tiyatro gibi görsel sanatlarla ilgilenebilir, galeri gezebilir ve bilinçaltınızı destekleyecek birçok rahatlama tekniği uygulayabilirsiniz. Sezgileriniz adeta tavan yapıyor. Rüyalarınızın ve hislerinizin de gerçekleşme olasılığı yüksek. Ayrıca seyahat planları yapabilir, şehir dışına çıkabilirsiniz. Pazar günü Merkür retrosu nihayete eriyor. İş, kariyer ve statü konularında harekete geçme ve yeni ayın size aldırdığı kararları uygulama zamanı! Durmayın, şimdi çalışma ve üretme zamanı sevgili Balıklar!

Sevgi ve huzurla kalın…

Yorumlar (0)
33
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 0 0
2. Alanyaspor 0 0
3. Altay 0 0
4. Antalyaspor 0 0
5. Beşiktaş 0 0
6. Karagümrük 0 0
7. Fenerbahçe 0 0
8. Galatasaray 0 0
9. Gaziantep FK 0 0
10. Giresunspor 0 0
11. Göztepe 0 0
12. Hatayspor 0 0
13. Başakşehir 0 0
14. Kasımpaşa 0 0
15. Kayserispor 0 0
16. Konyaspor 0 0
17. Rizespor 0 0
18. Sivasspor 0 0
19. Trabzonspor 0 0
20. Malatyaspor 0 0
Takımlar O P
1. Adanaspor 0 0
2. Altınordu 0 0
3. Ankara Keçiörengücü 0 0
4. Ankaragücü 0 0
5. Erzurumspor 0 0
6. Balıkesirspor 0 0
7. Bandırmaspor 0 0
8. Boluspor 0 0
9. Bursaspor 0 0
10. Denizlispor 0 0
11. Eyüpspor 0 0
12. Gençlerbirliği 0 0
13. Kocaelispor 0 0
14. Manisa FK 0 0
15. Menemenspor 0 0
16. Samsunspor 0 0
17. Tuzlaspor 0 0
18. Ümraniye 0 0
19. İstanbulspor 0 0
Takımlar O P
1. Arsenal 0 0
2. Aston Villa 0 0
3. Brentford 0 0
4. Brighton 0 0
5. Burnley 0 0
6. Chelsea 0 0
7. Crystal Palace 0 0
8. Everton 0 0
9. Leeds United 0 0
10. Leicester City 0 0
11. Liverpool 0 0
12. Man City 0 0
13. M. United 0 0
14. Newcastle 0 0
15. Norwich City 0 0
16. Southampton 0 0
17. Tottenham 0 0
18. Watford 0 0
19. West Ham 0 0
20. Wolverhampton 0 0
Takımlar O P
1. Deportivo Alaves 0 0
2. Athletic Bilbao 0 0
3. Atletico Madrid 0 0
4. Barcelona 0 0
5. Cádiz 0 0
6. Celta de Vigo 0 0
7. Elche 0 0
8. Espanyol 0 0
9. Getafe 0 0
10. Granada 0 0
11. Levante 0 0
12. Mallorca 0 0
13. Osasuna 0 0
14. Rayo Vallecano 0 0
15. Real Betis 0 0
16. Real Madrid 0 0
17. Real Sociedad 0 0
18. Sevilla 0 0
19. Valencia 0 0
20. Villarreal 0 0