10.12.2017, 13:34

11 - 17 Aralık 2017 Haftası Burç Yorumları

Haftaya Ay, Terazi burcunda başlıyoruz. Diplomatik, uzlaşmacı ve yumuşak bir enerji güne hâkim görünüyor. Sosyalleşmek ve barışmak için gayet uygun bir gündeyiz. Yay burcundaki gezegenlerle güzel açılar yapan Ay, işlerimize odaklanmamıza ve keyifli zamanlar geçirmek için coşkulu olmamıza destek veriyor. Merkür retrosunu unutmamalı ve iletişime dikkat etmeliyiz.

Salı günü Ay, Terazi burcunda yolculuğuna devam ederken Plüton ile sert bir açı yapıyor. Duygusal çatışmalar, sebepsiz gerginlikler ve öfke dengemizi bozabilir. Trafikte daha dikkatli olmalı ve sinirlerimizi yatıştırmalıyız. Ufak tefek aksilikleri gözümüzde büyütmemeye dikkat edelim.

Çarşamba gününe Ay’ın Uranüs ile yaptığı karşıtlıkla uyanıyoruz. Sakinliği korumak ve fevri çıkışlarda bulunmamak sabah saatlerinde daha zor olabilir. Özellikle sabah trafiğine dikkat etmeli ve sakarlıklardan kaçınmalıyız. Gün içerisinde duygu durumlarında değişiklikler görülebilir.

Perşembe günü Ay, Akrep burcunda ve Mars ile oldukça yakın. Duygularımıza hâkim olmak, derinleşmek ve fazla sahiplenici davranmak ise günü ana temaları arasında yer alıyor. Aşk, ilişkiler ve tutku günün enerjisine hâkim. Aniden öfkelenebilir ama dışarı yansıtamayabiliriz. İçimize atabilir ve sorunları daha da büyütme potansiyeline sahibiz. Ayrıca ruhsal ve bedensel detox için çok uygun bir gündeyiz.

Cuma günü Ay Akrep burcunda devam ederken duygularımız oldukça derinleşiyor. Ayrıca bugün Merkür Venüs ile kavuşum yapıyor. Duygu ve düşüncelerimizi daha güzel bir dille ifade edebilir, aşk ve ilişkilerde ise mantıklı hareket edebiliriz. Günün enerjisi genel olarak keyifli ve güzel görünüyor.

Cumartesi günü Ay, Yay burcunda güne başlıyoruz. Gökyüzünde Yay stelyumu mevcut; yani beş gezegen birden Yay burcunda seyahat ediyor. İyimser olmak, neşeli, hareketli ve yeni şeyler öğrenmeye açık bir gündeyiz. Seyahat planları yapmak, araştırmalar yapmak ve bilgide derinleşmek adına istekli olabiliriz. Uzak çevreler ile ilişkiler ve iletişim gündemimizde olabilir.

Pazar günü Ay, Yay burcunda devam ederken gökyüzü yeniaya hazırlanıyor. Yeni işlere başlamaktansa mevcut düzeni korumak ve yarım kalan işleri bitirmek daha doğru olacaktır. Kendimizi biraz yorgun hissedebiliriz. Sorumluluklardan uzaklaşmak, seyahat etmek ve açık havada yürüyüş yapmak daha isabetli olacaktır.

Haftaya burç bazında değinecek olursak;

Koç ve Yükselen Burcu Koçlar:

Haftaya ikili ilişkiler, eş veya ortaklık konuları ile başlıyorsunuz sevgili Koçlar. enerjiniz son derece yüksek ve empati yeteneğiniz güne hakim görünüyor. Küs olduklarınızla barışabilir veya ilişkilerinizi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Öte yandan vizyonunuzu ve misyonunuzu genişletmek,  geniş çaptaki konularla ilgilenmek gündeminizde yer alabilir. İş veya kariyeriniz ile ilgili konularda sebepsiz öfke ve dürtüsel davranışlara dikkat edin. Üslerinizle olan ikili ilişkilerinizde zorlanabilirsiniz. Haftanın ilerleyen günlerinde ani duygu değişimleri ve dikkatsizlik görülebilir, araç kullanırken dikkatli olalım. Ortak kazançlar, borçlar veya krediler ile ilgili konularda derinleşebilir, çalışmalarınızı daha özenli yürütebilirsiniz. Ruhsal olarak rahatlamalı ve detox gibi arındırıcı çözümler bulmalısınız. Uzak çevreler veya yabancı kültürler ile olan ilişkilerinizde daha akıcı düşünebilir ve sözlerinizi daha anlamlı ifade edebilirsiniz. Ayrıca eğitim alıyorsanız daha keyifli geçebilir. Hafta sonu oldukça enerjik görünüyor. Yurt dışı seyahatleri, uçak biletleri, tatil planları veya uzak çevreler gündeminizde yer alabilir. Uzak akrabalarınız ile iletişimde olabilir veya vizyonunuzu geliştirecek aktivitelere katılabilirsiniz. Öğrenmeye istekli ve algılarınız son derece açık görünüyor. Doğa yürüyüşleri ve hareketli aktiviteler bu hafta sonunun olmazsa olmazlarından görünüyor sevgili Koçlar.

Boğa ve Yükselen Burcu Boğalar:

Haftaya yoğun bir iş temposu ile başlayabilirsiniz sevgili Boğalar. İş yerinizde uzlaşmacı olmak, diplomatik yaklaşımlarda bulunmak ve çalışma arkadaşlarınızla uyumlu çalışmak anlamında bugün enerjiler sizi destekliyor. İlerleyen zamanda yurt dışı veya yabancılar ile ilgili çalışmalarda dikkatli olmalı, kendinizi baskı altında hissetmeden doğru ifade etmeye özen göstermelisiniz. Ayrıca trafikte ve günlük hayatta daha dikkatli olmalı, ufak tefek sakarlıklara karşı tetikte olmalısınız. Hafta ortası ikili ilişkiler, eş veya ortaklık konuları gündeminizde yer alırken ısrarcı veya ani çıkışlarda bulunmamanızda fayda var. Duygularınıza halim olmalı ve çok fazla sahiplenici davranıp karşı tarafı boğmamalısınız. Böyle zamanlarda ruhsal olarak size iyi gelen şeyleri yapmanızda ve agresyonu içinize atmamanızda fayda var. Hafta sonuna doğru düşüncelerinizi daha mantıklı çerçevelerde ifade etmek ve bilhassa ortak kazançlar konusunda mantıklı adımlar atarken ilişkileri lehinize tutmak adına oldukça başarılı görünüyorsunuz. Doğru yatırım ve kazançlar elde etmek adına gökyüzü sizi destekliyor. Hafta sonu dinlenmek, maddi ve manevi konulara eğilmek ve ailenizle hareketli aktivitelere katılmak adına oldukça istekli görünüyorsunuz. Ailecek yeni şeyler öğrenebilir, vizyonunuzu genişletebilirsiniz. Diğer taraftan dinlenmek ve haftanın yorgunluğunu atmak güzel bir Pazar aktivitesi olabilir sevgili Boğalar.

İkizler ve Yükselen Burcu İkizler:

Haftaya enerjiniz oldukça yüksek ve hareketli başlıyorsunuz sevgili İkizler. Aşk, ilişkiler, çocuklar veya hobiler ile ilgili konular gündeminizde yer alırken enerjiniz bir hayli yükseltiyor. Sosyalleşebilir, arkadaşlarınızla veya partnerinizle eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Hafta ortası duygu durumlarınızda dalgalanmalar yaşanabilir. Partnerinizle veya çocuklarınızla ilgili bazı mevzularda beklenmedik tepkiler verebilir veya alabilirsiniz. Sakinliğinizi korumalı ve fevri kararlar almamalısınız, unutmayın ki yönetici gezegeniniz Merkür retroda. Alacağınız kararlarda daha sonra pişmanlık çekebilirsiniz. Haftanın ilerleyen günlerinde iş yoğunluğunuz artarken günlük koşuşturmalarınız da artıyor. İşlerinizde derinleşmek ve yoğunlaşmak daha kolay olacaktır. Ayrıca detox olarak oldukça elverişli günler, mutlaka değerlendirin. Hafta sonu ikili ilişkiler, eş veya partner konuları gündeminizde yer alıyor. Oldukça hareketli, keyifli ve neşeli bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Eşiniz veya partnerinizle seyahat planları yapabilir, gezebilir ve beraber eğlenebilirsiniz. Dinlenin ve haftanın yorgunluğunu atın sevgili İkizler. Bunu hak ettiniz…

Yengeç ve Yükselen Burcu Yengeçler:

Haftaya ev, aile veya gayrimenkul konuları ile başlıyorsunuz sevgili Yengeçler. Aileniz ile ilgili konularda oldukça uyumlu ve güzel ilişkiler kurabilir, karşılıklı empati yaparak daha rahat anlaşabilirsiniz. Öte yandan işlere odaklanmak ve günlük angaryaları yönetmek adına başarılı görünüyorsunuz. Merkür retrosunu göz önünde bulundurmalı ve işlerinizde kontrolü bir çok elden sağlamalısınız. Ayrıca sağlığınıza, yaptıracağınız tetkiklere ve beslenmenize de bu dönem daha çok dikkat etmelisiniz. Haftanın ilerleyen günlerinde aşk, ilişkiler ve çocuklar ön plana çıkıyor. İlişkisi olanlar partneriyle oldukça romantik bir hafta geçirirken ebeveyn olanlar ise çocuklarıyla bir hayli eğleniyor ve bağlarını güçlendiriyor.  Sinirlenebileceğiniz veya alınganlık göstereceğiniz bazı durumlar yaşanırsa lütfen içinize atıp pasif agresif tutumlar sergilemeyin, psikolojinizi bozabilirsiniz. Karşılıklı konuşun ve sorunları örtbas etmeyin. Hafta sonu evde vakit geçirmek, kendinize bakım yapmak, ev işlerini bitirmek ve dinlenmek adına kendinize bol bol zaman ayırın. Kitap okuyabilir, doğa yürüyüşlerine çıkabilir veya uyku düzeninizi yeniden gözden geçirebilirsiniz. Kendinizi çok yormayın, sağlığınıza ve beslenme düzeninize daha çok dikkat edin sevgili Yengeçler.

Aslan ve Yükselen Burcu Aslanlar:

Haftaya iletişim, kısa seyahatler, sözleşmeler, yakın çevre veya kardeşler ile ilgili konularla başlıyorsunuz sevgili Aslanlar. İletişiminiz ve telefon görüşmeleriniz bir hayli artabilir. Öte yandan sosyalleşmek, uzlaşmak ve diplomatik yaklaşımlar göstermek adına oldukça başarılı görünüyorsunuz. Yine de Merkür retrosunu unutmamalı ve zaman zaman neden sinirlenip yanlış anladığınıza şaşırmamalısınız. Karşınızdaki her şeyi net anlayamayabilir. Siz sakinliğinizi koruyun. Seyahatte olanlar ise ani kaza ve sakarlıklara karşı daha çok dikkat etmeli…  Haftanın ilerleyen günlerinde ev veya aile ile ilgili konular gündeminizde yer alırken hızlı reaksiyon göstermemeye dikkat etmeli, aile üyelerini kırmamalısınız. En iyisi derin derin nefes alın ve uyku düzeninize daha çok dikkat edin. Çok fazla sahiplenici veya kıskanç olmak en çok size zarar verecektir unutmayın. Hafta sonuna doğru duyguları ve düşünceleri daha doğru ifade etmek, sevginizi göstermek ve yaşamak adına destekleniyorsunuz. Enerjiniz de bir hayli artıyor. Hafta sonu hayat partnerinizle veya çocuklarınızla eğlenebilir, bol bol spor yapabilir veya sosyalleşebilirsiniz. Ayrıca seyahat etmek, dinlenmek ve keyif yapmak adına da oldukça elverişli görünüyor sevgili Aslanlar.

Başak ve Yükselen Burcu Başaklar:

Haftaya maddi ve manevi konularla başlıyorsunuz sevgili Başaklar. Bilhassa iş ve parasal mevzularda dengeli ve uzlaşmacı tavrınız ile güzel adımlar atabilirsiniz. Ev ve aile ilişkileriniz bu hafta bir hayli hareketli geçebilir. Anneniz veya aile bireyleriniz ile bağlarınızı daha çok kuvvetlendirebilirsiniz. Haftanın ilerleyen günlerinde iletişim diliniz ve yakın çevre ilişikleriniz öne çıkıyor. Yönetici gezegeninizin retroda olduğunu unutmamalı ve kendinizi doğru ifade etmeye her zamankinden daha çok özen göstermelisiniz. İnsanları yanlış anlayabilir ve ani çıkışlar gösterebilirsiniz. Empati yapmayı asla elden bırakmayın ve önce kendinizi eleştirin. Biraz zorlanabilirsiniz. Evde veya aileniz ile geçireceğiniz zaman sinirlerinize daha iyi gelecektir. Derinleşmek ve sorunların köküne inmek için ailenizden destek alabilirsiniz. Hırslarınıza ve dürtüsel davranışlarınıza dikkat etmeniz, her şeyi fazla abartmadan yaşamanız gerekiyor. Mümkün olduğunca nefes egzersizleri ile arının ve ruhunuzu dinlendirin. Hafta sonunu kendinize ve ailenize ayırın. Bol bol dinlenin, mümkünse ağır sorumlulukların altına girmeyin. Bu hafta sizi fazlası ile zorlamış olabilir. Bunun da üstesinden geleceksiniz sevgili Başaklar. Ayrıca kaybettiğiniz bir eşyanızı evinizde ummadığınız bir yerden bulabilirsiniz…

Terazi ve Yükselen Burcu Teraziler:

Haftaya enerjiniz son derece yüksek ve güçlü bir başlangıçla adım atıyorsunuz sevgili Teraziler. Gerek iletişim diliniz gerekse insan ilişkileriniz oldukça ahenkli ve neşeli görünüyor. İşlerinizi uzlaşmacı ve diplomatik tavrınızla daha kolay hallediyorsunuz. Aileniz ile olan ilişkilerinizde bilhassa kadınlar ile ilişkilerde dikkatli olun, üzerinize oynayabilirler. Sakinliğinizi koruyun ve kalp kırmayın.  Haftanın ilerleyen günlerinde bütçe ve finansal konular ile ilgili konularınızda daha dikkatli olmalı, parayı değerlendirirken tüm hesaplamaları doğru yaptığınızdan emin olmalısınız. Ayrıca duygusal çatışmalar veya ani ruhsal değişimler size farkında olmadan yüksek harcamalara mal olabilir, dikkatli olun.  Ruhsal olarak rahatlamanın yollarını keşfedin ve zihninizi boşaltın zira buna çok ihtiyacınız var. İzole olmak ve iç hesaplaşma yapmak oldukça etkili olabilir. Bunu yaptığınız takdirde hafta sonu oldukça keyifli geçeceğe benziyor. Kısa seyahatler, iletişim, kardeşler ve sosyallik gündeminizde yer alabilir. İyimser, hareketli ve bol iletişim içeren bir hafta sonu, eski arkadaşlar ile görüşmeler enerjinizi artırabilir. Ayrıca özlemini çektiğiniz yerlere seyahat edebilir veya eski arkadaşlardan telefonlar alabilirsiniz sevgili Teraziler.

Akrep ve Yükselen Burcu Akrepler:

Haftaya diplomatik, uzlaşmacı, sakin ve iyimser bir enerji ile adım atıyorsunuz sevgili Akrepler. Bireysel çalışmak, işlere konsantre olmak ve uzlaşmacı iletişim şekliniz sayesinde ilişkilerinizi daha iyi bir noktaya taşıyabilirsiniz. Yönetici gezegeniniz Mars’ın da burcunuzda seyahati ile bu dönem elinizden ne uçan ne de kaçan kurtulabilir. Hedefe kitlenip amaçlarınıza kolayca erişebilirsiniz. Hırsınız, tutkunuz ve enerjiniz adeta göz dolduruyor.  Gündemdeki tüm işleri rahatça başarabilirsiniz. Unutmamanız gereken nokta ise Merkür retrosu 24 Aralık’a kadar maddi ve manevi kaynaklar alanınızda yer alıyor. Finansal konularınızı ve girişimlerinizi bu tarihten sonrasında hayata geçirmenizde fayda var. Öte yandan alacaklı iseniz borçlarınızı tahsil etmeniz de çok olası duruyor. Bu hafta size, sakin kalmanızı, canınızı sıkacak kişiler karşınıza çıksa bile alttan almanızı ve fevri davranmamanızı vurguluyor. Hele ki içinize atıp pasif agresif yaklaşımlar sergilemekten mutlaka uzak durmalısınız. Olabildiğince ruhunuzu ve bedeninizi arındıracak, üzerinizde negatif elektriği atmanızı sağlayacak aktiviteler ile meşgul olmalısınız. Tüm bunlar hafta sonuna doğru azalıyor. Öfkenizi kontrol altında tutabilirseniz bu hafta oldukça avantajlı durumlar elde edeceksiniz. Kendinizi parlatmak ve öne çıkmak tamamen tutum ve davranışlarınıza bağlı görünüyor. Hafta sonu neşeli, iyimser, rahat ve maneviyat olarak yüksek bir şekilde dinlenebilir, sevdikleriniz ile bir arada olabilirsiniz. Zira bu hafta birçok cephede savaştınız ve dinlenmeyi en çok siz hak ettiniz sevgili Akrepler.

Yay ve Yükselen Burcu Yaylar:

Haftaya oldukça enerjik ve hızlı bir başlangıç yapıyorsunuz sevgili Yaylar. Arkadaşlarınız ile bir arada olmak, sosyalleşmek ve onlardan destek almak adına oldukça avantajlı bir hafta görünüyor. Aynı zamanda çevrenizden menfaat sağlamanız da büyük olasılık! İlişkilerinizi diplomatik ve uzlaşmacı bir dille çok rahat yönetebilirsiniz. Zaman zaman damarınıza basmak isteyen bazı değişik kişiler ortaya çıkıp sabrınızı zorlayabilir. Dikkatli olun ve bu tuzaklara düşmeyin. En zorlu durumları bile lehinize çevirirseniz, çevrenizin size olan itibarı bir hayli yükselecek. Büyük resme bakın ve adımlarınızı o şekilde atın. Haftanın ilerleyen günlerinde izole olmak, derinleşmek, korkularınızla yüzleşmek veya yalnız kalmak isteyebilirsiniz. biriken işleri toparlamak ve araştırma isteyen işlerde yoğunlaşmak adına bulunmaz bir konsantrasyon elde edebilirsiniz. Sezgileriniz ve iç sesiniz bir hayli yükselerek size doğru yönü gösterecektir yeter ki kulak verin.  Meditasyon ve nefes egzersizleri gibi ruhsal detox bu hafta size çok iyi gelecek. Lütfen ihmal etmeyin. Bunları yapıp kendinizi ve ruhunuzu tazelediğiniz takdirde bomba gibi bir hafta sonu sizleri bekliyor olacak. Sosyalleşmek, arkadaşlarınızla eğlenmek, içinizden geldiği gibi spontan takılmak… Hepsi mümkün görünüyor. Dinlenmek ve keyif yapmak adına oldukça güzel bir hafta sonu sizleri bekliyor sevgili Yaylar.

Oğlak ve Yükselen Burcu Oğlaklar:

Haftaya iş, kariyer ve statü konuları ile başlıyorsunuz sevgili Oğlaklar. Üslerinizle veya aile büyüklerinizle uzlaşmacı ve diplomatik diyaloglar kurabilir, ilişkilerinizi daha iyi bir seviyeye taşıyabilirsiniz. Önsezilerinizin de yardımı ile kariyeriniz ile ilgili güzel girişimlerde bulunabilir ve işlerinize daha kolay odaklanabilirsiniz. Haftanın ilerleyen günlerinde üslerinizle olan ilişkilerinizde bazı ön göremediğiniz sebepsiz gerginlikler çıkabilir. Alttan almaya ve sakin kalmaya çok dikkat etmelisiniz. İş yerinizdeki bazı kadın figürleri üzerinize oynayabilir, o yüzden mümkün olduğunca gergin ortamlardan uzak durmalısınız. İş ve ev arasındaki hassas dengeyi korumalı, gerginlikleri taşımamalısınız. Aksi takdirde beklenmedik aksilikler veya ev kazaları yaşanabilir. Hafta sonuna doğru enerjiniz daha da dengeleniyor. Sosyalleşmek, arkadaşlarınızla plan yapmak ve eğlenmek adına istekli olabilirsiniz. Ayrıca yatırım konularında araştırmalar yapmak ve kaynaklar bulmak adına da şanslı bir dönemdesiniz. Danışmanlık almak veya yeni çevrelere girerek avantajlı fırsatlar yakalamak söz konusu olabilir. Haftayı eğlenerek ve rahatlayarak kapatabilirsiniz, keyifli görünüyor. Hafta sonu dinlenmek ve yükselen sezgilerinize kulak vermek en doğrusu olacaktır. İçinizden geldiği gibi hareket edebilirsiniz. İster sosyalleşin ister izole olun ve kabuğunuza çekilin. Bilinçaltınız ve iç dünyanız biraz kaynayabilir. Yeni bir şeylere başlamak için biraz es verin ve dinlenin. İç sesiniz size yol gösterecek sevgili Oğlaklar.

Kova ve Yükselen Burcu Kovalar:

Haftaya enerjiniz oldukça yüksek, neşeli ve hareketli başlıyorsunuz. Yeni şeyler öğrenmek, vizyonunuzu genişletmek ve çevrenizle uzlaşmacı diyaloglar kurmak adına destekleniyorsunuz. Diplomatik ve uyumlu tavrınızla birçok avantaj yakalayabilirsiniz. Keyifli görünüyor. Geçmişte kalan arkadaşlıklar, ilişkiler veya eski dostlar ortaya çıkabilir, bazısı canınızı sıkabilir. Gerilmemeye ve ani öfke patlamalarına karşı temkinli olmaya özen göstermelisiniz. İletişim diliniz ruh durumuzla fazla iniltili olabileceği için kelimeleri seçerken lütfen özen gösterin. Haftanın ilerleyen günlerinde iş, kariyer ve statü konuları gündeme gelirken kariyerinize odaklanmak ve statünüzü ilgilendiren konulara daha detaylı çalışmak adına hırslanıyorsunuz. Dürtüsel davranmadan daha yavaş karar alarak hareket etmelisiniz. Hafta sonuna doğru enerjiniz ve modunuz yükseliyor ve daha dışa dönük oluyorsunuz. Arkadaşlarınızla sosyalleşmek, eğlenmek ve deşarj olmak adına hareketli bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Eski arkadaşlarınız ile bir araya gelebilir, özlem gidererek eski günleri yad edebilirsiniz sevgili Kovalar.

Balık ve Yükselen Burcu Balıklar:

Haftaya finansal konular, borçlar, krediler veya ortak kazanç konuları ile başlıyorsunuz sevgili Balıklar. Üstlerinizle güzel ilişkiler kurabilir ve haftaya keyifli bir başlangıç yapabilirsiniz. Son derece diplomatik ve uzlaşmacı ruh haliniz ile çözemeyeceğiniz iş yok gibi görünüyor. Haftanın ilerleyen günlerinde arkadaş ortamlarınızda veya sosyal çevrenizde üzerinize oynamak isteyen kişiler ortaya çıkabilir. Bunun bilincinde olup fevri davranışlar sergilemekten kaçınmalısınız. Sinirinizi bozmak isteyebilirler, serinkanlı olun.  Duygusal harcamalardan kaçınmalısınız, bütçenize bu hafta en çok siz dikkat etmelisiniz. Alacak verecek hesaplarınızı doğru yaptığınızdan emin olmalı ve harcamalarınızı bu doğrultuda yapmalısınız. Kiminiz işinden yeteri kadar para kazanmadığını düşünüp iş değiştirmek isteyebilir lakin doğru bir zaman değil. Biraz daha sabretmenizde ve Retro bittikten sonra 24 Aralık sonrası adımlar atmanızda fayda var. Bu süreçte araştırmalarınızı yapabilir, fizibilitenizi çıkararak vizyonunuzu genişletebilirsiniz. Bilhassa uzak çevreler, yurtdışı veya yabancılar ile ilgili konularda araştırmalarınızı yaparak derinleşebilir, yeni eğitimler alabilirsiniz. Hafta sonuna doğru aile büyüklerinizle bir arada olabilir veya statünüzü masaya yatırarak değerlendirmeler yapabilirsiniz. Akıl danışmak, tavsiyeler almak ve işiniz ile ilgili meseleleri daha görünür ifade etmek isteyebilirsiniz. Dinlenmeyi ve kendinize de vakit ayırmayı ihmal etmeyin sevgili Balıklar.

Sevgi ve huzurla kalın…

Yorumlar (0)
34
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 0 0
2. Alanyaspor 0 0
3. Altay 0 0
4. Antalyaspor 0 0
5. Beşiktaş 0 0
6. Karagümrük 0 0
7. Fenerbahçe 0 0
8. Galatasaray 0 0
9. Gaziantep FK 0 0
10. Giresunspor 0 0
11. Göztepe 0 0
12. Hatayspor 0 0
13. Başakşehir 0 0
14. Kasımpaşa 0 0
15. Kayserispor 0 0
16. Konyaspor 0 0
17. Rizespor 0 0
18. Sivasspor 0 0
19. Trabzonspor 0 0
20. Malatyaspor 0 0
Takımlar O P
1. Adanaspor 0 0
2. Altınordu 0 0
3. Ankara Keçiörengücü 0 0
4. Ankaragücü 0 0
5. Erzurumspor 0 0
6. Balıkesirspor 0 0
7. Bandırmaspor 0 0
8. Boluspor 0 0
9. Bursaspor 0 0
10. Denizlispor 0 0
11. Eyüpspor 0 0
12. Gençlerbirliği 0 0
13. Kocaelispor 0 0
14. Manisa FK 0 0
15. Menemenspor 0 0
16. Samsunspor 0 0
17. Tuzlaspor 0 0
18. Ümraniye 0 0
19. İstanbulspor 0 0
Takımlar O P
1. Arsenal 0 0
2. Aston Villa 0 0
3. Brentford 0 0
4. Brighton 0 0
5. Burnley 0 0
6. Chelsea 0 0
7. Crystal Palace 0 0
8. Everton 0 0
9. Leeds United 0 0
10. Leicester City 0 0
11. Liverpool 0 0
12. Man City 0 0
13. M. United 0 0
14. Newcastle 0 0
15. Norwich City 0 0
16. Southampton 0 0
17. Tottenham 0 0
18. Watford 0 0
19. West Ham 0 0
20. Wolverhampton 0 0
Takımlar O P
1. Deportivo Alaves 0 0
2. Athletic Bilbao 0 0
3. Atletico Madrid 0 0
4. Barcelona 0 0
5. Cádiz 0 0
6. Celta de Vigo 0 0
7. Elche 0 0
8. Espanyol 0 0
9. Getafe 0 0
10. Granada 0 0
11. Levante 0 0
12. Mallorca 0 0
13. Osasuna 0 0
14. Rayo Vallecano 0 0
15. Real Betis 0 0
16. Real Madrid 0 0
17. Real Sociedad 0 0
18. Sevilla 0 0
19. Valencia 0 0
20. Villarreal 0 0